Rubriky:

Tenis

Češky utíkají z boje. Dvě domácí esa se odhlásila z pražského turnaje

7. srpna 2020 18:23 - Praha

O dvě domácí hvězdy přišel turnaj WTA Tour v Praze. Z antukového Prague Open na Spartě, kde se začne hrát v pondělí, se odhlásily loňská finalistka Roland Garros Markéta Vondroušová i Karolína Muchová.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Nebylo to snadné rozhodnutí, miluji turnaje v Praze, ale návrat na kurty není snadný a moje tělo není silné, jak jsem si myslela. Potřebuji čas na odpočinek, abych mohla v sezoně pokračovat silnější," uvedla Vondroušová v tiskové zprávě.

Světová osmnáctka Vondroušová hrála v tomto týdnu na antuce v Palermu první turnaj WTA po koronavirové pauze a v úvodním kole nečekaně vypadla s Kajou Juvanovou ze Slovinska. Aktuálně podle sociálních sítí nabírá síly u moře.

Lékaři na kurtu a vyčerpaná Češka. Nemůžeme riskovat, abys zkolabovala. Chci dohrát, prosila doktory

Muchová se odhlásila, jelikož se připravuje na turnaje v New Yorku. "Moc mě mrzí, že jsem se po poradě s mým týmem odhlásila, ale s ohledem na termínovou listinu jsme zahájili přípravu na tvrdém povrchu před cestou do Ameriky a turnaj na antuce do tohoto plánu nezapadá," vysvětlila Muchová.

US Open? Chci hrát. Letím a nechytím to, věří Plíšková

V rámci přípravy dnes Muchová na charitativní akci Elite Trophy porazila na tvrdém povrchu na Štvanici Němku Andreu Petkovicovou.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.