Šwiateková - Plíšková 6:1, 6:7, 10:4 Plíšková nečekaně prohrála s Polkou. Nezabíjím a strašně kazím, divila se

8. srpna 2020 14:27 - Praha
(Aktualizováno: 8. srpna 2020 18:14)

Světová trojka Karolína Plíšková prohrála v charitativní soutěži družstev Tipsport Elite Trophy s Polkou Igou Šwiatekovou 1:6, 7:6 a 4:10 v super tie-breaku. Růžový tým hraje s Černým výběrem Plíškové po dvou dnech závěrečného čtvrtého dílu nerozhodně 3:3. O vítězi se na tvrdém povrchu štvanického centrkurtu rozhodne v neděli, diváci budou mít do ochozů volný vstup.

 

Edgar Su, Reuters

V úvodním dnešním utkání získal Růžovým bod Jiří Lehečka výhrou nad Václavem Šafránkem 6:7, 7:6 a 10:7. Na závěr dne uspěli za Černé Karolína Muchová s Šafránkem v mixu proti Andree Petkovicové a Lehečkovi 6:3, 6:4.

Plíškové nevyšel proti 49. hráčce žebříčku WTA Šwiatekové první set, v kterém uhrála s aktivní soupeřkou jen jednu hru. "Nezabíjím a strašně kazím," hodnotila Plíšková po první sadě svůj výkon v rozhovoru s Muchovou na lavičce.

Trojnásobný grandslamový šampion Wawrinka se představí v Praze

Ve druhé sadě se Plíšková zlepšila, ale nevyužila několik brejkbolů a přišla o servis na 3:4. Brejk získala hned zpět, v tie-breaku odvrátila dva mečboly a získala ho poměrem 11:9. V super tie-breaku ale následně vyhrála jen čtyři míče.

Tenistka Krejčíková se odhlásila z US Open. Co za tím stojí?

"Musím se pochválit, chtěla jsem to ukončit už ve druhém setu, ale bylo to těžké, protože bojovala o každý míč. A i když to byla exhibice, tak to byl dobrý zápas jako na turnaji," pochvalovala si Šwiateková v rozhovoru pro televizi O2.

Soutěž vede po předešlých třech dílech Černý tým 2:1. Vítězný celek získá šek s částkou podle počtu odehraných fiftýnů a ten věnuje na charitativní účely podle vlastního uvážení.

Závěrečný čtvrtý díl charitativního tenisového turnaje Tipsport Elite Trophy v Praze:
Růžový tým - Černý tým 3:3
Lehečka - Šafránek 6:7 (8:10), 7:6 (7:5), 10:7
Šwiateková (Pol.) - Karolína Plíšková 6:1, 6:7 (9:11), 10:4
Lehečka, Petkovicová (Něm.) - Šafránek, Muchová 3:6, 4:6
ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.