Rubriky:

Tenis

Šafářová s jednou Williamsovou vypadla, Kvitovou čeká ta druhá

19. ledna 2010 14:21 - MELBOURNE

Sílu amerických sester Williamsových poznají na vlastní kůži při Australian Open dvě české tenistky. Zatímco Lucie Šafářová v 1. kole nestačila na Venus Williamsovou, Petru Kvitovou čeká po postupu do 2. kola její mladší sestra Serena.

 

Rick Rycroft, ČTK/AP

Šafářovou navíc v zápase, který prohrála dvakrát 2:6, trápilo nedávné zranění prsního svalu, kvůli kterému musela vzdát zápas na turnaji v Hobartu. "Doktor říkal, že je to na deset dní léčení, já začala hrát po devíti. Ne že bych dnes trpěla bolestí, měla jsem to zatejpované, ale určitě se přestávka i zranění projevily," uznala žebříčkově nejvýše postavená česká hráčka.

Ta zahájila sezonu čtvrtfinálovým úspěchem v Brisbane, nyní jí ale příliš nepřál los. "Je to škoda, zvlášť když začátek sezony byl velmi slibný. Proti Venus je potřeba být stoprocentně zdráv. Já jsem sice hrát mohla, ale při forhendu a servisu to nebylo ono. Pokud jde o Fed Cup, tak to snad bude v pořádku. Určitě se to po dnešku nezhoršilo," poslala pozitivní zprávu kapitánovi českého výběru Petru Pálovi.

Její týmová kolegyně Kvitová dnes přešla přes Američanku Jill Craybasovou po výsledku 6:1 a 7:5, v druhém kole ale narazí na mnohem těžší kalibr v podobě světové jedničky. Také devatenáctiletou rodačku z Bílovce ještě trápí bolesti z Hobartu. "Při druhém setu jsem ty záda cítila. Musela jsem se s tím trochu poprat," vysvětlila Kvitová, proč po jednoznačném prvním setu Američanka duel zdramatizovala.

Zápas proti Sereně Williamsové předem nevzdává. "I s ní se dá hrát. Jen abych neprohrála dvakrát 0:6," dodala s úsměvem. "Je to o tom ji rozběhat, jakmile dáte slabší míč, už vás honí ona. Serena je velká favoritka zápasu," nastínila Kvitová, jak jsou karty rozdány.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis