Rubriky:

Tenis

Plíšková a Muchová jsou tvářemi turnaje v Ostravě

17. září 2020 14:46 - Praha

Karolína Plíšková a Karolína Muchová jsou tvářemi ostravského tenisového turnaje okruhu WTA kategorie Premier. Do haly Ostravar Areny, kde se J&T Banka Ostrava Open 2020 uskuteční od 19. do 25. října, budou mít přístup i fanoušci. Pořadatelé odhadují, že každý den uvolní pět tisíc míst.

 

Frank Franklin II, ČTK/AP

Uzávěrka přihlášek bude v pondělí 21. září a očekává se zájem světových hráček. Jistý už je start tuzemských hvězd Plíškové a Muchové.

"Turnaj je pozitivní věc pro český tenis a je vidět, že v Česku máme lidi kolem tenisu, kteří jsou schopni se takové akce chopit," řekla 26. hráčka světa Muchová na tiskové konferenci v Praze na Štvanici. "Jsme rády, že nemusíme nikam letět a zahrajeme si za rohem takhle velký turnaj," podotkla s úsměvem Muchová.

Karolína Muchová při utkání s Běloruskou Viktorií Azarenkovou v osmifinále US Open.

Frank Franklin II, ČTK/AP

Ředitelka turnaje Laura Ceccarelliová uvedla, že Česko bylo první náhradní variantou. "Protože milujete tenis, máte jedny z nejlepších hráček světa a ukázali jste velkou podporu tenisu. Věřím, že akce bude úspěšná," pronesla zástupkyně společnosti APG, jež vlastní práva na turnaj Čeng-čou, který Ostrava nahrazuje.

Karolína Plíšková v úvodním kole US Open.

Danielle Parhizkaran, Reuters

Dosud se turnaje okruhu WTA včetně nedávného grandslamového US Open hrály bez přítomnosti fanoušků. V Ostravě by ale měly být tribuny otevřeny. "Až pro pět tisíc diváků," uvedla Ceccarelliová. Předprodej začne na začátku října.

Rozpočet turnaje je přes čtyřicet milionů korun. "Je to těžký naplnit, ale je to ojedinělá příležitost, která se nemusí opakovat, a šance zviditelnit Česko," řekl ČTK Tomáš Petera ze společnosti Perinvest Group, jež se postará o organizaci turnaje. Akci zaštítí i agentura PR Stars a marketingově společnost TK Plus.

Teoreticky by letošní ročník nemusel být posledním. "S majitelem licence vedeme jednání o letech 2021 a 2022," prozradil Petera.

ČTK

J&T Banka Ostrava Open 2020

Kvalitně obsazený turnaj kategorie Premier probíhá od pondělí 19. října do neděle 25. října v Ostravar Aréně. Dotace turnaje je 528 500 dolarů a o vítězství bojuje hned deset hráček ze světové dvacítky, včetně Karolíny Plíškové. Hraje se na tvrdém povrchu a celý turnaj vysílá ČT Sport.