Teenager postrachem tenisových hvězd. Talent v Římě vyřadil další světové eso

18. září 2020 13:43 - Řím/Praha

Italský teenager Lorenzo Musetti kosí na turnaji v Římě jednoho favorita za druhým. Osmnáctiletý talent po skalpu slavného Švýcara Stana Wawrinky vyřadil i Japonce Keie Nišikoriho a je jedním ze čtyř Italů v osmifinále. Na takový úspěch čekal italský tenis více než 40 let. V silné konkurenci zatím obstáli i překvapivý vítěz loňského Turnaje mistrů pro hráče do 21 let Jannik Sinner, Matteo Berrettini a Stefano Travaglia.

sntv

"Máme teď spoustu mladých hráčů, což je pro italský tenis ohromné," řekl devatenáctiletý Sinner, který ve středu vyřadil třetího nasazeného Řeka Stefanose Tsitsipase.

Musetti o den později navázal na výhru nad trojnásobným grandslamovým vítězem Švýcarem Stanem Wawrinkou vítězstvím 6:3 a 6:4 nad Nišikorim, bývalou čtyřkou světového žebříčku a finalistou US Open z roku 2014.

Wawrinka v Římě prohrál s osmnáctiletým Musettim

"Vždycky jsem byl bojovník, válečník, ale měl jsem výkyvy a moje výkony šly nahoru a dolů v posledních letech," řekl Musetti, vítěz juniorky na loňském Australian Open. Zápas s Nišikorim byl jeho teprve třetím duelem na okruhu ATP. Může se stát, že ve čtvrtfinále ve Foro Italico narazí na světovou jedničku Srba Novaka Djokoviče, pokud dnes oba uspějí.

Ostře sledovaný Djokovič nebouřil. Výhra mě těší, ale jsem šťastný i bez tenisu, smál se

"Cítím se tady v Římě opravdu dobře a za poslední týdny jsem se hodně zlepšil. Snažím se být na kurtu klidný a zůstat pozitivní," dodal Musetti. V osmifinále ho čeká další překvapení turnaje a rovněž kvalifikant Němec Dominik Koepfer.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Australian Open 2021

Úvodní grandslam sezóny Australian Open se hraje od 8. února do 21. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Již 109. ročníku se účastní jedenáct českých hráčů, včetně nasazené Petry Kvitové nebo Karolíny Plíškové. Tituly ve dvouhrách obhajují Srb Novak Djokovič a Američanka Sofia Keninová.

Patička stránky: