Rubriky:

Tenis

Američanky ve finále Fed Cupu vsadí na Oudinovou a Mattekovou

27. října 2010 13:04 - NEW YORK

Americký tým bude při neúčasti zraněných sester Williamsových spoléhat ve finále Fed Cupu proti tenistkám Itálie na schopnosti Melanie Oudinové, Bethanie Mattekové-Sandové a deblové specialistky Liezel Huberové.

 

Mike Segar, Reuters

Kapitánka Mary Joe Fernandezová k repríze loňského boje o titul přizvala i osmnáctiletou Coco Vandewegheovou, která dosud v této soutěži nestartovala.

"Melanie, Liezel a Bethanie týmu opakovaně pomohly a dovedly ho podruhé za sebou do finále. Coco hraje nejlepší tenis své mladé kariéry, v létě porazila i Věru Zvonaverovou. Celý tým má obrovskou motivaci získat po deseti letech Fed Cup," uvedla Fernandezová.

Proti Američankám se příští víkend v San Diegu postaví mnohem zkušenější tým Itálie, který staví na šesté hráčce světa a vítězce French Open Francesce Schiavoneové, druhou hráčkou pro dvouhru je Flavia Pennettaová.

Družstvo, které v semifinále vyřadilo 5:0 Česko, doplňují Roberta Vinciová a Sara Erraniová. V totožné sestavě loni ve finále Italky vyhrály bez jediného zaváhání a už šest zápasů nemusel kapitán Corrado Barazzutti povolávat nějakou z náhradnic.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis