Kecmanovič - Millman 6:4, 6:2Millman po triumfu v Nur-Sultanu skončil v Paříži v 1. kole

Australský tenista John Millman nenavázal na turnaji Masters v Paříži na úspěšné vystoupení v Nur-Sultanu, kde v neděli získal premiérový titul. Po přesunu z Kazachstánu dnes v prvním kole v hale Bercy prohrál s Miomirem Kecmanovičem ze Srbska 4:6 a 2:6.

Italský tenista Lorenzo Sonego začal v Paříži vítězně.

Jednadvacetiletý Kecmanovič nedal v úvodním setu o deset let staršímu Millmanovi při svém podání šanci a získal ho za 40 minut. Ve druhé sadě už se sice Australan k brejkbolům propracoval a jeden i proměnil, sám však ztratil servis třikrát.

Kecmanovič se ve druhém kole utká se čtvrtým nasazeným Alexanderem Zverevem. Německý tenista měl v úvodním kole volný los.

Řecký tenista Stefanos Tsitsipas se s turnajem v Paříži rozloučil nečekaně záhy - ilustrační foto.

Řek Stefanos Tsitsipas skončil v Paříži hned po svém prvním zápase. Druhý nasazený hráč, jenž měl na úvod volný los, podlehl ve druhém kole domácímu Ugu Humbertovi po více než tříhodinovém boji. Dvaadvacetiletý Francouz, jenž před necelými dvěma týdny slavil titul v Antverpách, porazil favorizovaného vrstevníka 7:6, 6:7, 7:6.

Humbert se o postup do osmifinále utká s Marinem Čiličem. Chorvatský tenista prošel do druhého kola bez boje poté, co kvůli pozitivnímu testu na koronavirus musel z turnaje odstoupit Francouz Corentin Moutet.

Berrettini bez Turnaje mistrů

Italský tenista Matteo Berrettini vypadl na Masters v Paříži hned ve druhém kole a přišel o šanci kvalifikovat se na Turnaj mistrů. Světová desítka prohrála v nočním duelu, který skončil až před jednou hodinou ranní, s Marcosem Gironem. Američan, jenž ve světovém žebříčku figuruje v závěru první stovky, zvítězil 7:6, 6:7, 7:5 a připsal si dosud nejcennější úspěch v kariéře.

Poslední volné postupové místo na Turnaj mistrů drží Argentinec Diego Schwartzman a účast si bez ohledu na ostatní zajistí, pokud se ve francouzské metropoli dostane do semifinále. Start v Londýně bude mít jistý i v případě, že Pablo Carreňo, Milos Raonic a Stan Wawrinka nezískají v Paříži titul.