Američtí tenisté po třech letech vyhráli Hopmanův pohár

Američtí tenisté Bethanie Matteková-Sandsová a John Isner vyhráli Hopmanův pohár. Ve finále zdolali Belgii 2:1. Pár z USA uspěl v tradiční soutěži smíšených dvojic po třech letech, v roce 2008 v Perthu zvítězili Serena Williamsová a Mardy Fish.

Američanka Bethanie Matteková-Sandsová při finále Hopmanova poháru proti Belgičance Heninové.

Američané rozhodli finále až v závěrečné čtyřhře, kterou vyhráli jednoznačně 6:1 a 6:3. Matteková-Sandsová předtím podlehla někdejší světové jedničce Justine Heninové, Isner vyrovnal po vítězství nad Rubenem Bemelmansem. Celkově tým USA triumfoval v poháru pošesté.

Belgičanům pomohlo k postupu do finále zranění srbské tenistky Any Ivanovičové. Srbská dvojice vyhrála základní skupinu, ale kvůli zdravotním potížím Ivanovičové musela ze soutěže odstoupit.

Hopmanův pohár - finále
USA - Belgie 2:1
Matteková-Sandsová - Heninová 6:7 (6:8), 3:6, Isner - Bemelmans 6:3, 6:4, Matteková-Sandsová, Isner - Heninová, Bemelmans 6:1, 6:3.