Rubriky:

Tenis

Američtí tenisté po třech letech vyhráli Hopmanův pohár

8. ledna 2011 15:36 - PERTH

Američtí tenisté Bethanie Matteková-Sandsová a John Isner vyhráli Hopmanův pohár. Ve finále zdolali Belgii 2:1. Pár z USA uspěl v tradiční soutěži smíšených dvojic po třech letech, v roce 2008 v Perthu zvítězili Serena Williamsová a Mardy Fish.

 

Steve Wake, ČTK/AP

Američané rozhodli finále až v závěrečné čtyřhře, kterou vyhráli jednoznačně 6:1 a 6:3. Matteková-Sandsová předtím podlehla někdejší světové jedničce Justine Heninové, Isner vyrovnal po vítězství nad Rubenem Bemelmansem. Celkově tým USA triumfoval v poháru pošesté.

Belgičanům pomohlo k postupu do finále zranění srbské tenistky Any Ivanovičové. Srbská dvojice vyhrála základní skupinu, ale kvůli zdravotním potížím Ivanovičové musela ze soutěže odstoupit.

Hopmanův pohár - finále
USA - Belgie 2:1
Matteková-Sandsová - Heninová 6:7 (6:8), 3:6, Isner - Bemelmans 6:3, 6:4, Matteková-Sandsová, Isner - Heninová, Bemelmans 6:1, 6:3.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


J&T Banka Ostrava Open 2020

Kvalitně obsazený turnaj kategorie Premier probíhá od pondělí 19. října do neděle 25. října v Ostravar Aréně. Dotace turnaje je 528 500 dolarů a o vítězství bojuje hned deset hráček ze světové dvacítky, včetně Karolíny Plíškové. Hraje se na tvrdém povrchu a celý turnaj vysílá ČT Sport.