Rubriky:

Tenis

Z Belgie zaznívá k českým tenistkám před Fed Cupem respekt

7. února 2011 10:02 - BRUSEL

Od belgických tenistek i tisku zaznívá vůči českému tenisovému týmu, s nímž se v půlce dubna tým kolem Kim Clijstersové utká v semifinále Fed Cupu, respekt a uznání. I proto se Belgičanky hodlají hodně zabývat výběrem povrchu, který by jim měl v boji o finále pomoci.

 

Carlos Barria , Reuters

"Proti Češkám to bude velmi těžké. Obě hrají levou, bude třeba se přizpůsobit," prohlásila vítězka lednového grandslamu Australian Open a hlavní hvězda belgického týmu Kim Clijstersová.

Vítězství českého týmu ve čtvrtfinále nad Slovenkami o víkendu vybojovaly v Bratislavě Petra Kvitová s Lucií Šafářovou. Belgičankám postup v Antverpách zajistily Clijstersová a druhá singlistka Yanina Wickmayerová.

"Kvitová se v poslední době hodně zlepšila a Šafářová může být hodně silná. Bude třeba pořádně popřemýšlet o povrchu, který vybereme a upřednostnit ten, který bude více vyhovovat Yanině (Wickmayerové)," dodala Clijstersová pro list Le Soir.

Podle deníku DH Les Sports má nová česká tenisová generace hodně co nabídnout. List navíc připomněl, že Šafářová už dlouho patří do první padesátky světového žebříčku. "Avšak je to zejména mladá Petra Kvitová, která teď ukazuje své možnosti," dodal.

"Je to jedna z největších ranařek na okruhu," podotkla kapitánka belgického týmu Sabine Appelmansová.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


J&T Banka Ostrava Open 2020

Kvalitně obsazený turnaj kategorie Premier probíhá od pondělí 19. října do neděle 25. října v Ostravar Aréně. Dotace turnaje je 528 500 dolarů a o vítězství bojuje hned deset hráček ze světové dvacítky, včetně Karolíny Plíškové. Hraje se na tvrdém povrchu a celý turnaj vysílá ČT Sport.