Rubriky:

Tenis

Štěpánek se kvůli chřipce a horečkám omluvil z Davis Cupu

23. února 2011 17:58 - DELRAY BEACH

Tenista Radek Štěpánek se dnes omluvil kapitánu Jaroslavu Navrátilovi z prvního kola Davisova poháru proti Kazachstánu. Český hráč, který se v pondělí odhlásil z turnaje v Delray Beach, má chřipku a svůj start za týden v Ostravě nevidí reálně, ale Navrátil chce s jeho případným vyřazením počkat do pátku. Navíc je nejistý start i Jana Hájka, který v Americe kvůli nachlazení vzdal zápas prvního kola.

 

Petr Sznapka, ČTK

"Od pondělka ležím v posteli a po druhém vyšetření beru silná antibiotika. Bohužel je jasné, že se do konce týdne těžko dám do pořádku. Neúčast mě samozřejmě moc mrzí, do Ostravy jsem se těšil, ale na zápasy na tři vítězné sety bych nebyl připraven," řekl ČTK z Floridy Štěpánek.

"Bylo to těžké rozhodování, ale musím dát přednost zdraví. Po loňské zkušenosti, kdy jsem odehrál daviscupový zápas v Belgii a pak mě zničila mononukleóza, by to byl hazard," dodal Štěpánek, jejž zdravotní trable před rokem připravily o tři měsíce tenisu.

Kapitán Navrátil ale Štěpánkovu omluvenku zatím nepřijal a chce počkat, zda se tenistův stav přece jen nezlepší. "Finální rozhodnutí padne v pátek, aby mohl být tým v neděli v Ostravě pohromadě," řekl Navrátil ČTK. "Start Radka Štěpánka není ještě definitivně vyloučen. Majitel České sportovní Miroslav Černošek s ním dohodl, že definitivní rozhodnutí řekne kapitánovi v pátek," doplnil Karel Tejkal, mluvčí českého daviscupového týmu.

Navrátil vše konzultoval s Berdychem

Navrátil konzultoval situaci s jedničkou reprezentace Tomášem Berdychem, který je na turnaji v Dubaji. A zároveň hovořil s možnými Štěpánkovými náhradníky a požádal je, aby byli připraveni v neděli přicestovat.

V úvahu podle ČTK připadá devátý deblista světa Lukáš Dlouhý. Aktuální českou čtyřkou ve dvouhře je Jaroslav Pospíšil, 117. hráč světa, který Davis Cup nikdy nehrál. Spíš by přicházeli v úvahu Ivo Minář (170. v pořadí ATP), kterému se loni dařilo v Davisově poháru v Chile, nebo Jan Hernych (172.).

Spoluhráčům chce Štěpánek fandit alespoň na dálku. "Věřím, že to kluci zvládnou i beze mě, budu jim samozřejmě držet palce. A doufám, že si v červenci zahraju čtvrtfinále," řekl český tenista.

Otazník ale visí i nad startem Hájka, který se po Štěpánkově odstoupení dostal do hlavní soutěže v Delray Beach, ale skrečoval úterní zápas s Kolumbijcem Alejandrem Fallou za stavu 1:6 a 0:2, protože mu rovněž nebylo dobře.

Čtvrtým členem domácího výběru je aktuálně sedmnáctiletý Jiří Veselý, vítěz juniorky na Australian Open.

V nominaci kazašského kapitána Jegora Šaldunova jsou Andrej Golubjov (44.), Michail Kukuškin (62.), Jurij Ščukin (127.) a Jevgenij Koroljov (218.).

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


J&T Banka Ostrava Open 2020

Kvalitně obsazený turnaj kategorie Premier probíhá od pondělí 19. října do neděle 25. října v Ostravar Aréně. Dotace turnaje je 528 500 dolarů a o vítězství bojuje hned deset hráček ze světové dvacítky, včetně Karolíny Plíškové. Hraje se na tvrdém povrchu a celý turnaj vysílá ČT Sport.