Macháč - Kližan 6:4, 6:2 Česká naděje zničila slovenskou hvězdu a letí vzhůru pořadím českých elitních tenistů

19. listopadu 2020 16:41 - Praha

V parádní sezoně pokračuje dvacetiletá česká naděje Tomáš Macháč. Berounský rodák si v osmifinále challengeru v Ortisei v Itálii poradil se slovenským tenistou Martinem Kližanem jednoznačně 6:4, 6:2 a v žebříčku se posunul na zatím 189. příčku, což mu zaručuje pozici české dvojky za Jiřím Veselým.

 

Profimedia.cz

Letošní sezonu začínal Tomáš Macháč jako 354. hráč světa, v současné době mu patří pozice o více než 160 příček lepší, a to zdaleka nemusí být konec. Poslední obětí české naděje se stal o 11 let starší slovenský tenista a bývalý 24. hráč světa Martin Kližan, který svému soupeři podlehl 4:6, 2:6.

Český tenista získal úvodní set díky brejku za stavu 4:4, sám byl na servisu bezchybný a sadu tak získal za 32 minut 6:4. I ve druhém setu kraloval Macháč na servisu, dvakrát uspěl i na returnu a po 56 minutách mohl slavit postup do čtvrtfinále.

Sezona naděje pro český tenis! Macháč a spol. zářili, v žebříčku letí vzhůru

Daviscupový reprezentant tak již má jistotu postupu na 189. místo světa, čímž se o pět příček dostal před dosavadní českou dvojku Lukáše Rosola. Roli nejlepšího českého hráče drží Jiří Veselý, kterému patří 68. pozice.

NEJLEPŠÍ ČEŠTÍ TENISTÉ * 
JMÉNO  POŘADÍ
Jiří Veselý 68.
Tomáš Macháč 189
Lukáš Rosol 194
Zdeněk Kolář 231
Vít Kopřiva 302
* pořadí vychází z aktualizovaného live žebříčku 

Macháč bude moci své postavení ještě vylepšit, ve čtvrtfinále změří síly s běloruským tenistou Iljou Ivaškou, 113. hráčem světa.

Oba hráči se již potkali na okruhu dvakrát s nerozhodnou bilancí 1:1. Poslední duel vyhrál letos v srpnu na challengeru v Praze český tenista hladce 6:0, 7:5.

Challenger v Ortisei
Osmifinále:
Macháč (ČR) - Kližan (Slov.) 6:4, 6:2
pan, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.