Rubriky:

Tenis

Serena Williamsová se po roce vrací na kurty, Wimbledon jí tak neuteče

7. června 2011 09:20 - LONDÝN

Tenistka Serena Williamsová se po dlouhé pauze zaviněné zdravotními problémy vrátí na kurty příští týden na turnaji na trávě v Eastbourne. Bývalá světová jednička, která nehrála téměř rok, by tak mohla být připravena na obhajobu titulu ve Wimbledonu, který začíná 20. června. Oznámil to v úterý management americké hráčky. Na návrat po zranění se také chystá její sestra Venus.

 

Stefan Wermuth, Reuters

"Jsem konečně dost zdravá na to, abych mohla opět hrát. Jsem za to moc ráda," stojí v prohlášení tenistky, která soutěžní zápas odehrála naposledy právě v loňském finále na slavném turnaji na trávě v All England Clubu. "Prožila jsem extrémně náročný rok a cítím se i proto o hodně silnější. Jsem zpátky," prohlásila.

Skoro pět měsíců nemohla chodit

Mladší ze sester Williamsových Serena si krátce po loňském Wimbledonu pořezala nohu v německé restauraci. Ještě stihla odehrát exhibiční zápas proti Belgičance Kim Clijstersové, ale po návratu do USA musela na dvě operace. Skoro pět měsíců nemohla pořádné chodit. Devětadvacetiletou Američanku ještě navíc v únoru postihla plicní embolie. K tréninku se čtyřnásobná vítězka Wimbledonu vrátila v dubnu.

Venus Williamsová, sedminásobná vítězka grandslamových turnajů, nehrála vinou zranění kyčle od lednového Australian Open. Vrátit by se měla rovněž na turnaji v Eastbourne.

V minulosti obě sestry kralovaly ženskému tenisu. Vybojovaly dohromady 20 grandslamových titulů a obě figurovaly v čele světového žebříčku. Jen ve Wimbledonu vyhrála jedna z nich devět z posledních jedenácti ročníků.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.