VIDEO: Serena Williamsová neudržela nervy, dostala jen pokutu

12. září 2011 12:47 - NEW YORK

Je impulzivní a zápasy bouřlivě prožívá. Zejména na domácí půdě, když cítí podporu hlediště. Serena Williamsová už před dvěma lety pobouřila tenisové fanoušky svým výstupem na US Open. Vyhrožovala tehdy čárové rozhodčí smrtí. A v letošním finále posledního grandslamového turnaje sezóny se znovu postarala o poprask. A hrozilo jí, že si příští rok US Open nezahraje.

 

Eduardo Munoz, Reuters

K incidentu došlo na začátku druhé sady. Úvodní vyhrála Australanka Samantha Stosurová 6:2 a v prvním gamu druhého dějství si vypracovala dva brejkboly. První trojnásobná vítězka US Open Williamsová odvrátila esem a i při druhém měla navrch. Svůj forhend ale doprovodila pokřikem „Come on!“ ještě předtím, než se Australanka dotkla míče.

To posoudila rozhodčí na umpiru Eva Asderakiová z Řecka jako vyrušení soupeřky a přidělila bod Stosurové, která se tak ujala vedení 1:0. Obecenstvu se to nelíbilo a kvůli bučení se musel dlouho oddalovat začátek druhého gamu. O přestávce po třetí hře si Williamsová neodpustila další slovní ataky na rozhodčí a málem dostala druhé varování.

Americká tenistka Serena WilliamsováAmerická tenistka Serena Williamsováfoto: Reuters/Lucy Nicholson

Záležitostí se zabývalo vedení US Open a hlavní sudí Brian Earley po prozkoumání záznamu incidentu a vyslechnutí rozhodčí Asderakiové rozhodl o relativně mírném trestu - Williamsová zaplatí pokutu 2000 dolarů. "Chování Williamsové, ačkoli verbálně hanlivé, nedosáhlo hranice velké urážky podle grandslamových pravidel," uvedl Earley v tiskovém prohlášení.

Williamsová tak zaplatí jen zlomek toho, co si v posledních týdnech vydělala - z US Open totiž odjede s šekem na 1,4 milionu dolarů. Devět set tisíc dostala za účast ve finále grandslamu a bonus 500 000 jí patří coby nejúspěšnější hráčce na turnajích před US Open.

Williamsová je přitom stále v podmínce. V roce 2009 během semifinále s Kim Clijstersovou jí čárová rozhodčí nahlásila chybu nohou při podání a dnes devětadvacetiletá Američanka se rozzuřila a začala jí vyhrožovat smrtí. Dostala za to pokutu 1,5 miliónu korun a podmínku, že se již podobného chování na grandslamových turnajích nesmí dopustit, jinak jí bude pokuta zdvojnásobena a bude vyloučena z nadcházejícího US Open.

Finálový duel vyhrála Stosurová po setech 6:2 a 6:3. Williamsová si po posledním míčku nepodala s rozhodčí ruku.

oc, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.