V Québeku postoupila i třetí česká tenistka Hlaváčková, teď jí čeká Šafářová

14. září 2011 07:24 - QUÉBEC

Na halovém turnaji v Québeku postoupila z prvního kola i třetí česká tenistka Andrea Hlaváčková. S Američankou Melanií Oudinovou si poradila snadno 6:1, 6:3 a může se těšit na vůbec první souboj na okruhu WTA s českou dvojkou a 27. hráčkou světa Lucií Šafářovou.

 

Michel Euler, ČTK/AP

O postup do čtvrtfinále bude na kanadském koberci hrát také Barbora Záhlavová-Strýcová.

Při absenci hráček ze světové špičky, které odpočívají po US Open, plní Šafářová roli dvojky a snaží se navázat na svou finálovou účast na turnaji v roce 2009 a na loňské semifinále. Do druhého kola však prošlo všech sedm nejvýše nasazených hráček včetně jedničky Slovenky Daniely Hantuchové.

Tenisový turnaj žen v Québeku (tvrdý povrch, dotace 220.000 dolarů):
Dvouhra - 1. kolo:
Hlaváčková (ČR) - Oudinová (USA) 6:1, 6:3, Arvidssonová (5-Švéd.) - Bovinová (Rus.) 2:6, 6:1, 6:2, Erakovicová (N. Zél.) - Garciaová (Fr.) 6:4, 4:6, 6:4, Wozniaková (Kan.) - Brodskyová (USA) 6:2, 6:1, Lepchenková (USA) - Bouchardová (Kan.) 6:1, 6:7 (0:7), 6:3.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.