Kvitová si užívá postup do semifinále a na "dvojku" nemyslí

28. října 2011 08:54 - PRAHA/ISTANBUL

Rychlý postup do semifinále slaví tenistka Petra Kvitová při své premiéře na Turnaji mistryň. Po čtvrteční výhře nad světovou jedničkou Caroline Wozniackou už Češku v pátek čeká jen povinný duel s Polkou Agnieszku Radwaňskou. Pokud zápas vyhraje, stane se poprvé v kariéře druhou hráčkou světa.

 

ČTK/AP

"To ještě musím vyhrát? Hmmm, tak to budu strašně bojovat," smála se Kvitová v rozhovoru pro Radiožurnál, deník Sport a iDnes v Istanbulu ohledně možnosti být druhou hráčkou světa, čímž by vyrovnala Janu Novotnou. "Popravdě, já to ještě moc nevnímám. Nebudu v křeči, ale bude to těžký. Takovou situaci jsem ještě nezažila," dodala již vážně svěřenkyně trenéra Davida Kotyzy.

Především si po výhře nad Wozniackou po setech 6:4 a 6:2 vychutnávala účast v semifinále Turnaje mistryň. "Určitě jsem nepředpokládala, že tam budu po dvou zápasech. Je to pěkné, teď si to užívám," řekla rodačka z Fulneku a myslela už i na další dny. "Na to se musím pořád soustředit a neuspokojit se," dodala Kvitová.

Výhrou nad Dánkou Wozniackou získala druhý skalp úřadující světové jedničky v kariéře a mnohem jasnější než před dvěma lety. V roce 2009 porazila na US Open Rusku Dinaru Safinovou z mečbolu. "To bylo něco úplně jiného. Teď jsem určitě jinde, to je jasný. Carolina ale nebyla úplně v pořádku. Bavily jsme se, že je trochu nemocná. Poznala jsem to z její hry, nehýbala se jako obvykle," líčila Kvitová.

Caroline Wozniacká nebyla při duelu s Petrou Kvitovou ve své kůži a lékaři jí raději přeměřili tlak.Caroline Wozniacká nebyla při duelu s Petrou Kvitovou ve své kůži a lékaři jí raději přeměřili tlak.foto: Reuters/Murad Sezer

Už před zápasem Kvitová vypadala uvolněnější, což řekla i v předzápasovém rozhovoru a bylo to hodně znát na dvorci. Ani jednou nedala šanci dánské soupeřce, aby jí vzala podání. "Všechno bylo v pohodě. Servis mi psal, říkala jsem si, že bych ji mohla spíš brejknout a mohlo by to být dobrý," řekla Kvitová a soupeřku "brejkla" třikrát.

V hale vyhrála Kvitová letos i pošestnácté a je na ní vidět, že si pod střechou hodně věří. "Petra má ráda prostředí, kde se to odehrává. A má za sebou hrozně úspěšnou sezonu. Může být i zrelaxovaná, není v žádném stresu. Hala jí sedí, vždycky tam hrála dobře a radši. Vyhovuje to její přímočaré hře, je útočník," řekl trenér Kotyza.

ČTK

  7:6, 4:6, 3:6 Ostapenková - Ka. Plíšková 7:6, 4:6, 3:6 konec
20210422T11:30:00+0200
Ostapenková vs. Ka. Plíšková
Ostapenková vs. Ka. Plíšková
Ostapenková
Ka. Plíšková
  Vondroušová - Halepová dnes 17:00
20210422T17:00:00+0200
Vondroušová vs. Halepová
Vondroušová vs. Halepová
Vondroušová
Halepová

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.