Murray odstoupil z Turnaje mistrů, proti Berdychovi nastoupí Tipsarevič

22. listopadu 2011 18:17 - LONDÝN

Domácí miláček Andy Murray na Turnaji mistrů končí. Třetího hráče světového žebříčku nahradí v britské metropoli Srb Janko Tipsarevič, který se tak stane druhým soupeřem českého reprezentanta Tomáše Berdycha. Zápas začíná ve středu krátce po patnácté hodině.

 

Tan Sang, ČTK/AP

Murray si nechal protahovat tříslo už v úvodním utkání proti Španělu Davidu Ferrerovi. Zápas sice dohrál, ale prohrál. Skot dnes dopoledne netrénoval a přiznal, že zvažuje odstoupení z prestižního turnaje. To novinářům skutečně oznámil na tiskové konferenci v podvečer.

Skotský tenista Andy Murray se nechává ošetřovat v utkání proti Davidu Ferrerovi.Skotský tenista Andy Murray se nechává ošetřovat v utkání proti Davidu Ferrerovi.foto: ČTK/AP/Kirsty Wigglesworth

"Neměl jsem dostatek času na to, abych se dal do pořádku," řekl Murray. "Ve své hře jsem nedokázal najít nic pozitivního, protože v pondělí (proti Ferrerovi) jsem se na kurtu cítil opravdu nešťastně. Hru jsem si vůbec neužíval. Tohle je jeden z nejlepších turnajů sezóny. Jeden z těch, na které se nejenom já, ale i všichni ostatní těšíme," dodal čtyřiadvacetiletý Murray.

"Ale já tu ze sebe maximum vydat nemůžu. Podvědomě jsem cítil, že není všechno v pořádku, ale vždycky to chce člověk alespoň zkusit," pokračoval třetí hráč světa s tím, že se chce kvalitně připravit na novou sezónu. "Australian Open je už za šest, sedm týdnů," připomněl nabitý tenisový kalendář.

Srbský tenista Janko TipsarevičSrbský tenista Janko Tipsarevičfoto: ČTK/AP/Dmitrij Lovetsij

Na bledě modrý kurt se tak ve středu proti Tomáši Berdychovi postaví Srb Janko Tipsarevič. Bělehradský rodák je Berdychův neoblíbený soupeř. Z předchozích pěti zápasů se radoval Čech z výhry jen jednou. Poslední vzájemný duel je však starý jen několik dní. Berdych Tipsareviče porazil na turnaji série Masters v Paříži.

oc, Sport.cz

  1:6, 3:6 Vondroušová - Halepová 1:6, 3:6 konec
20210422T17:05:00+0200
Vondroušová vs. Halepová
Vondroušová vs. Halepová
Vondroušová
Halepová
  Bartyová - Ka. Plíšková dnes 14:00
20210423T14:00:00+0200
Bartyová vs. Ka. Plíšková
Bartyová vs. Ka. Plíšková
Bartyová
Ka. Plíšková
  Svitolinová - Kvitová dnes 17:00
20210423T17:00:00+0200
Svitolinová vs. Kvitová
Svitolinová vs. Kvitová
Svitolinová
Kvitová

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.