Kvitová má šanci na zisk sportovního "Oscara"

7. prosince 2011 14:13 - LONDÝN

Wimbledonská vítězka Petra Kvitová má šanci na zisk ocenění Laureus, jež bývá označováno za sportovního "Oscara". Česká tenistka je v okruhu 12 žen, z nichž šestice bude nominována na Nejlepší sportovkyni roku.

 

Vladislav Galgonek, ČTK

Druhá hráčka světového žebříčku Kvitová, jež letos vedle Wimbledonu vyhrála mimo jiné Turnaj mistryň a Fed Cup, je ve výběru jedinou tenistkou. Jejími konkurentkami jsou japonská fotbalistka Homare Sawaová, golfistka Yani Tsengová z Tchaj-wanu, atletky Carmelita Jeterová z USA, Veronica Campbellová-Brownová z Jamajky, Ruska Taťjana Černovová a Valerie Adamsová z Nového Zélandu, norská běžkyně na lyžích Marit Björgenová, německá sjezdařka Maria Höflová-Rieschová, australská cyklistka Anna Mearesová a britské triatlonistky Chrissie Wellingtonová a Helen Jenkinsová.

Zástupci vybraných médií zúží seznam sportovců na polovinu do 15. prosince, kdy Laureus oznámí nominaci. Vítězové jednotlivých kategorií budou vyhlášeni na základě hlasování 47 členů akademie Laureus 6. února v Londýně.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.