Nadal na úvod v Dauhá porazil Kohlschreibera

3. ledna 2012 19:42 - DAUHÁ

Druhý tenista světového žebříčku Rafael Nadal vstoupil do nové sezony na okruhu ATP vítězstvím. V prvním kole turnaje v Dauhá porazil Němce Philippa Kohlschreibera 6:3, 6:7 a 6:3.

Reuters

Pětadvacetiletý Nadal, který si zvyká na novou těžší raketu, porazil o tři roky staršího Kohlschreibera i v osmém vzájemném utkání. Bývalá světová jednička narazí na německého soupeře také ve druhém kole, kde se utká s Denisem Gremelmayrem.

Nadal odstartoval sezonu minulý týden na exhibici v Abú Zabí, kde na turnaji pro šest pozvaných hráčů obsadil třetí místo.

V Dauhá se ještě dnes přestaví obhájce titulu Roger Federer. Švýcarský vítěz turnaje také z let 2006 a 2005 se v prvním kole utká s Rusem Nikolajem Davyděnkem.

DAUHÁ (tvrdý povrch, dotace 1,024.000 dolarů):
Dvouhra - 1. kolo:
Nadal (1-Šp.) - Kohlschreiber (Něm.) 6:3, 6:7 (2:7), 6:3, Tsonga (3-Fr.) - Džazírí (Tun.) 7:6 (7:5), 6:7 (5:7), 6:1, Južnyj (7-Rus.) - Gulbis (Lot.) 6:4, 6:7 (4:7), 6:2, Karlovič (Chorv.) - Stachovskij (Ukr.) 6:7 (1:7), 6:2, 7:6 (7:3), Gremelmayr (Něm.) - Starace (It.) 6:3, 6:2, Bachinger (Něm.) - Bautista-Agut (Šp.) 6:3, 6:4, Žemlja (Slovin.) - Bubka (Ukr.) 4:6, 6:1, 6:1, García-López - Andújar (oba Šp.) 6:2, 2:6, 6:3, Federer (2-Švýc.) - Davyděnko (Rus.) 6:2, 6:2, Monfils (4-Fr.) - Machado (Portug.) 7:5, 6:3.