Rosol vyhrál první titul v deblu a myslí i na premiérový v singlu

6. ledna 2012 20:51 - DAUHÁ

V uplynulé sezóně tenista Lukáš Rosol vlétl poprvé v kariéře do elitní stovky žebříčku ve dvouhře. Na úvod letošního roku si připsal první životní deblový titul na okruhu ATP, když spolu se Slovákem Filipem Poláškem triumfovali v Dauhá. Dalším cílem české trojky je účast na olympijských hrách a titul ATP ve dvouhře.

 

Reuters

"Nezlobil bych se, kdybych titul ve dvouhře získal třeba už příští týden," nadhodil Rosol v telefonickém rozhovoru s ČTK z Dauhá směrem k turnaji v Aucklandu, kam se z Dauhá přesune. "Asi to bude náročné, ale za ten deblový titul jsem rád."

Daviscupový reprezentant Rosol vytvořil s Poláškem vítězný pár znovu po pěti letech. Společně vyhráli už čtyřhru na challengeru v Košicích v roce 2007. Nyní uspěli na okruhu ATP a v Dauhá porazili ve finále německou dvojici Philipp Kohlschreiber, Christopher Kas. "Nejtěžší bylo první kolo, pak jsme hráli lépe a lépe. Doufám, že Filip ještě najde nějaký týden a zase si se mnou zahraje," přál si Rosol.

Sedmdesátý tenista světa Rosol přitom chtěl původně hrát jenom dvouhru. "Nakonec jsme se přihlásili do čtyřhry až za minutu dvanáct," řekl Rosol a titul si užíval. "Vůbec jsem to nečekal, což je pochopitelné, ale je to skvělý pocit," dodal.

Hlavním Rosolovým cílem pro letošní rok je účast na olympijských hrách v Londýně. "Tam bych si chtěl opravdu moc zahrát," poznamenal. Žebříčkově si žádný konkrétní cíl ve dvouhře nedává, nemyslí na třicítku ani padesátku. "To ne, ale chci se posunout, co nejvíc to půjde, a skončit sezonu líp než tu loňskou. To bude dost těžké, soupeři už mě trošku poznávají, zvykají si na můj styl, ale doufám, že to vyjde," konstatoval.

Začít naplňovat své plány může Rosol příští týden na turnaji v Aucklandu nebo na následném grandslamovém Australian Open, kde si poprvé zahraje v hlavní soutěži. "Jedno kolo mi tam stačit nebude, ale záleží na losu. Uvidíme," řekl Rosol.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.