Djokovič si zranění břišního svalu zhoršil, dá si pauzu

22. února 2021 14:35 - Melbourne

Zranění břišního svalu při tažení za 18. grandslamovým titulem se Novaku Djokovičovi podle nového vyšetření zhoršilo a vyžádá si pauzu. Jak dlouhá bude, čerstvě devítinásobný šampion Australian Open při dnešním pózování s trofejí na předměstí Melbourne v Brightonu neupřesnil.

sntv

"Dnešní nová magnetická rezonance ukázala, že se trhlina při zátěži zvětšila. Podle toho, co říkal doktor, to není nijak hrozné, ale budu si muset dát volno a nechat to zahojit," uvedl třiatřicetiletý srbský tenista.

Sval na pravé straně si poranil ve třetím kole již minulý pátek, přesto v neděli opět pozvedl v Areně Roda Lavera trofej. První hráč světového žebříčku porazil ve finále ruského protivníka Daniila Medveděva ve třech setech.

Djokovič po triumfu na Australian Open: Byl jsem nežádoucí osobou, jsem také jenom člověk

Djokovič avizoval, že zřejmě zredukuje svůj turnajový program. Zaměří se na grandslamy a pokusí se dohnat rekordmany Rafaela Nadala s Rogerem Federerem, kteří z nich mají o dva tituly více, tedy dvacet. Při plánování podle něj sehraje velkou roli také pandemie koronaviru a rodina.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: