Federer se po téměř dvou letech představí na antuce, bude hrát v Madridu

7. dubna 2021 09:34

Švýcarský tenista Roger Federer chystá po téměř dvouleté pauze návrat na antuku. Devětatřicetiletý majitel 20 grandslamových trofejí se přihlásil na turnaj v Madridu, kde v roce 2012 po výhře nad Tomášem Berdychem slavil titul. Potvrdili to pořadatelé španělského podniku série Masters.

 

Andy Brownbill, ČTK/AP

V Madridu se začne hrát 2. května a turnaj skončí dva týdny před plánovaným začátkem Roland Garros. V pavouku hvězdně obsazené akce by neměli chybět ani světová jednička Novak Djokovič a antukový král Rafael Nadal.

Federer se začátkem března představil po třináctiměsíční pauze a dvou operacích kolena na turnaji v Dauhá. Po čtvrtfinálovém vyřazení s pozdějším šampionem Nikolozem Basilašvilim se rozhodl vynechat další turnaje a soustředil se na trénink.

Federer si může vybrat místo na žebříčku, jaké chce. Na ostatní se se*e, kritizuje kouč

Antuka je pro švýcarskou hvězdu nejméně oblíbeným povrchem. Z 20 grandslamových trofejí získal na antukovém Roland Garros jen jedinou, turnajový triumf na ní slavil naposledy v roce 2015 v Istanbulu.

ČTK

Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.