Bartyová - Doiová 6:2, 6:1 Světová tenisová jednička Bartyová zvládla v Charlestonu návrat na antuku

8. dubna 2021 09:19 - Praha

Světová tenisová jednička Ashleigh Bartyová na turnaji v Charlestonu bez problémů zvládla svůj první zápas na antuce od triumfu na Roland Garros v roce 2019. Čtyřiadvacetiletá Australanka porazila v druhém kole 6:2, 6:1 Japonku Misaki Doiovou.

 

Lynne Sladky, ČTK/AP

Bartyová ještě v sobotu triumfovala na turnaji v Miami na tvrdém povrchu, přesun na antuku jí ale nedělal potíže. "Měla jsem jen pár hodin tréninku. Doufala jsem, že neupadnu, když se budu snažit klouzat. Ale vrátilo se to docela přirozeně," řekla o stylu hry typickém pro nejpomalejší povrch Bartyová, jež se o postup do čtvrtfinále utká s Američankou Shelby Rogersovou.

Premiéru na zelené antuce naopak nezvládla druhá nasazená Sofia Keninová. Loňská vítězka Australian Open podlehla v americkém duelu 6:4, 3:6, 4:6 Lauren Davisové.

V dalším derby mezi domácími hráčkami porazila Sloane Stephensová 6:4, 6:4 Madison Keyovou, jež vyhrála poslední ročník Volvo Car Open v roce 2019. Loni se v Charlestonu kvůli koronavirové pandemii nehrálo.

O postup do čtvrtfinále dnes bude bojovat poslední Češka v turnaji Petra Kvitová proti Dance Koviničové z Černé Hory.

CHARLESTON (antuka, dotace 565 530 dolarů):
Dvouhra - 2. kolo:
Bartyová (1-Austr.) - Doiová (Jap.) 6:2, 6:1
Stephensová (USA) - Keysová (8-USA) 6:4, 6:4
Rogersová (USA) - Anisimovová (13-USA) 1:6, 7:5, 6:4
ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.