L. Fruhvirtová - Cornetová 6:2, 6:7, 4:4 skrečŽivotní úspěch! Patnáctiletá česká tenistka přešla přes ostřílenou Francouzku

Životní úspěch slaví patnáctiletá česká tenistka Linda Fruhvirtová. K postupu do 2. kola turnaje v Charlestonu jí pomohla ve třetí sadě za stavu 6:2, 6:7, 4:4 skreč zkušené jednatřicetileté Francouzky Alizé Cornetové. Jedná se tak o vůbec první výhru na okruhu WTA pro mladou českou naději.

Česká tenistka Linda Fruhvirtová na archivním snímku

Fruhvirtová, které ve světovém žebříčku patří 499. příčka, vstoupila do zápasu skvěle a první sadu získala za 31 minut. Poté si v tie-breaku druhého setu za stavu 6:5 vypracovala mečbol, ale Cornetová ho odvrátila a vyrovnala.

V rozhodující třetí sadě při skóre 4:4 však 59. tenistka světa kvůli potížím se stehnem zápas ukončila. "Byl to jeden z nejúžasnějších zápasů, které jsem odehrála. Obě jsme neuvěřitelně bojovaly o každý bod," řekla Fruhvirtová.

"Alizé je jedna z největších bojovnic na okruhu a nedá vám zadarmo vůbec nic. Doufám, že se brzy uzdraví," přidala Fruhvirtová, kterou ve druhém kole čeká Američanka Emma Navarrová.

S turnajem se naopak loučí Tereza Martincová, která za stavu 3:6 a 2:3 skrečovala kvůli zranění nohy zápas domácí Navarrové.

Djokovič i Nadal zvítězili

Světová jednička Novak Djokovič si v Monte Carlu v prvním zápase od únorového triumfu na Australian Open poradil s Italem Jannikem Sinnerem. Utkání druhého kola vyhrál 6:4 a 6:2. Rafael Nadal, jenž rovněž v této sezoně startoval zatím pouze v Melbourne, zahájil v Monaku útok na rekordní 12. titul hladkou výhrou nad Federicem Delbonisem. Argentinského kvalifikanta porazil 6:1, 6:2.

Djokovič se na antuce v Monte Carlu představil po téměř dvouměsíční pauze zaviněné svalovým zraněním. Navzdory zdravotním problémům si v Melbourne došel pro devátý triumf a proti devatenáctiletému Sinnerovi ukázal, že je zpět ve formě.

Dvojnásobný vítěz turnaje Djokovič sice v úvodní sadě dvakrát ztratil servis, ale pokaždé si dokázal podání hned vzít zpět. Druhý set byl už jasnou záležitostí třiatřicetiletého Srba. Zápas proti Sinnerovi, kterému patří v žebříčku 22. místo, ukončil při třetím mečbolu.

Čtyřiatřicetiletý Nadal, jehož od začátku sezony trápily problémy se zády a na Australian Open ztroskotal už ve čtvrtfinále, se na svém nejoblíbenější povrchu představil opět ve svém živlu. I pátý vzájemný duel s Delbonisem vyhrál bez ztráty setu, o podání přišel jen jednou ve druhém setu za stavu 3:0.

V dalším kole Djokovič narazí na Daniela Evanse, který vyřadil 6:4, 6:1 třináctého nasazeného Huberta Hurkacze z Polska. Nadala čeká Bulhar Grigor Dimitrov, turnajová čtrnáctka.