Tenista Paire nesmí kvůli nevhodnému chování na OH do Tokia

24. dubna 2021 10:06 - Paříž

Neudržíš nervy na uzdě? Tak přijdeš o olympiádu! Krutý verdikt vynesla tenisová federace na adresu francouzského hráče Benoita Pairea. Zakázala mu účast na olympijských hrách v Tokiu. Pětatřicátý hráč světového žebříčku v posledních měsících neustále kritizoval koronavirová opatření a nevhodně se choval i na kurtu.

 

Twitter

Jednatřicetiletý Paire letos na ATP Tour vyhrál pouze jeden z deseti zápasů. V březnu v Buenos Aires při porážce s Franciscem Cerundolem dostal trestný bod za plivání a naprosto vypustil poslední game zápasu. Minulý týden v Monte Carlu vypadl rodák z Avignonu v prvním kole s Jordanem Thompsonem a poté uvedl, že se na kurtu bez diváků cítil jako na hřbitově.

Už dříve Paire provokativně řekl, že hraní tenisu není jeho priorita a že je pro něj nejlepší hrát jeden turnaj za druhým, vypadnout v prvním kole a vydělat peníze.

FFT uvedla, že vyřadila Pairea z případné olympijské nominace na návrh technického ředitele Nicolase Escudého po konzultaci s daviscupovým kapitánem Sébastienem Grosjeanem. "Jeho mimořádně nevhodné chování od začátku tohoto roku podkopává hodnoty sportu, image tenisu a je neslučitelné s olympijským duchem," uvedl v tiskovém prohlášení prezident FFT Gilles Moretton. "Je povinností každého hráče respektovat hodnoty našeho sportu a být příkladem na kurtu i mimo něj, zvlášť mladým hráčům v naší zemi."

Bouřlivák šokoval po prohraném zápase. Co se dělo na kurtu?

Bouřlivák Paire se dopustil různých prohřešků i dříve. Z předchozích OH v Riu de Janeiro ho francouzská delegace vyhodila kvůli tomu, že trávil příliš času mimo olympijskou vesnici.

ČTK

O2 Sport 4:6, 7:5, 7:6 Ka. Plíšková - Ostapenková 4:6, 7:5, 7:6 konec
20210514T12:10:00+0200
Ka. Plíšková vs. Ostapenková
Ka. Plíšková vs. Ostapenková
Ka. Plíšková
Ostapenková
  Ka. Plíšková - Martičová zítra 10:00
20210515T10:00:00+0200
Ka. Plíšková vs. Martičová
Ka. Plíšková vs. Martičová
Ka. Plíšková
Martičová

Časová osa: Tenis

MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.