Djokovič doufá, že očkování nebude na tenisovém okruhu povinné

24. dubna 2021 12:06 - Bělehrad

Světová jednička Novak Djokovič doufá, že očkování proti koronaviru nebude pro tenisty na ATP Tour povinné. Třiatřicetiletý Srb chce, aby hráči měli možnost svobodné volby. Vakcinaci považuje za soukromou záležitost a odmítá mluvit o tom, zda on se očkovat nechá.

 

Eric Gaillard, Reuters

ATP a ženská WTA svým členům vakcinaci doporučují, ale nenařizují. ATP začátkem měsíce oznámila, že očkovaní hráči budou mít mimo jiné výhodu v tom, že nebudou považováni za blízký kontakt pozitivně testované osoby.

"Nemyslím si, že to do této fáze dojde. Doufám v to, protože jsem vždycky věřil ve svobodu volby," řekl Djokovič během domácího turnaje v Bělehradu k možnosti povinného očkování.

Na otázku, zda on sám se nechá očkovat, odpovědět nechtěl. "Nechám si to rozhodnutí pro sebe. Je to soukromá záležitost a nechci být vtažen do hry pro a proti vakcinaci, kterou bohužel média v těchto dnech rozehrávají," řekl osmnáctinásobný grandslamový vítěz. "Nechci mít nálepku někoho, kdo je pro nebo proti očkování. Na tuto otázku neodpovím a doufám, že to všichni budou respektovat."

Djokovič, jenž loni covid-19 prodělal, dříve uvedl, že on osobně je proti vakcinaci a nechce do ní být nucen například kvůli tomu, aby mohl cestovat.

ČTK

  Linetteová - Kvitová dnes 11:30
20210510T11:30:00+0200
Linetteová vs. Kvitová
Linetteová vs. Kvitová
Linetteová
Kvitová

Časová osa: Tenis

Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.