Prohra. Znovu. A další. Smutný závěr kariéry hvězdné Venus Williamsové vrcholí

2. května 2021 16:49 - Madrid
(Aktualizováno: 2. května 2021 21:04)

Má za sebou kariéru, o které se může drtivé většině tenistek jen zdát. Venus Williamsová se pyšní 49 turnajovými tituly včetně sedmi grandslamových, jedenáct týdnů byla světovou jedničkou, na prize money si vydělala přes 42 milionů dolarů. Závěr kariéry však čtyřicetileté tenistce vůbec nevychází.

 

Bernat Armangue, ČTK/AP

Stále je obrovským lákadlem pro fanoušky i pořadatele. Stále je její skalp velmi cenným artiklem. Porazit sedminásobnou grandslamovou šampionku a jednu z největších legend světového tenisu Venus Williamsovou však už neznamená pro většinu hráček velký problém.

Není se čemu divit. Venus Williamsové bude 17. června 41 let, kromě její o rok mladší sestry Sereny je nejstarší tenistce v elitní stovce pětatřicet. A na výkonech pětinásobné wimbledonské šampionky, které v současné době patří 91. příčka, je to hodně znát.

Výborně! Plíšková poslala ze hry americký supertalent. Dál jde i Muchová

Od počátku roku 2020 dodnes odehrála dvanáct turnajů, devětkrát skončila hned na úvodní soupeřce, připsala si pouhé tři výhry. Svůj zatím poslední duel odehrála na probíhajícím turnaji v Madridu, kde skončila v prvním kole na krajance Bradyové. Naposledy vyhrála aspoň dva zápasy po sobě v srpnu v roce 2019 v Cincinnati.

Venus Williamsová na podání

Bernat Armangue, ČTK/AP

"Tenis stále miluji, pořád mám do něho chuť," říkala před časem starší ze sester Williamsových.

Pro fanoušky i organizátory turnajů je pořád její jméno velkým lákadlem a i když stále dokáže bavit atraktivním tenisem, věk neumí zastavit ani ona. Jak dlouho ještě vydrží sekundovat i o více než dvacet let mladším soupeřkám, je však otázkou...

Výsledky Venus Williamsové v roce 2021
TURNAJ KOLO SOUPEŘKA VÝSLEDEK
Madrid 1. kolo Bradyová (USA) 2:6, 4:6
Miami 1. kolo Diyasová (Kaz.) 2:6, 6:7
Australian Open 2. kolo Erraniová (Ita.) 1:6, 0:6
Melbourne 2. kolo Kvitová (ČR) 6:7, 5:7
pan, Sport.cz, Právo

  Linetteová - Kvitová dnes 11:30
20210510T11:30:00+0200
Linetteová vs. Kvitová
Linetteová vs. Kvitová
Linetteová
Kvitová

Časová osa: Tenis

Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.