Při tenisovém Roland Garros by mělo být na velkých kurtech až 1000 diváků

3. května 2021 01:06 - Paříž

Divácká kulisa během antukového grandslamu Roland Garros by měla být o dost větší než loni. Kvůli koronaviru byl minulý ročník odložen o čtyři měsíce na září a do areálu smělo 1000 fanoušků denně. Tisícovka lidí bude moci nyní sledovat tenisové zápasy na každém ze tří hlavních kurtů. O plánech v neděli informoval ministr školství a sportu Jean-Michel Blanquer.

sntv

Agentuře Reuters Blanquer řekl, že menší kurty budou moci být zaplněny ze třetiny. Tento model bude platit během prvních deseti dnů, poté po rozvolnění restrikcí se kapacita zvedne na dvě třetiny a maximální počet pět tisíc. To by nastalo při čtvrtfinálových zápasech.

"V tuto chvíli je míra stanovena na 35 procent s maximem tisíc lidí, samozřejmě na kurt," řekl ministr.

Senzace a trapas! Muchová vyřadila světovou dvojku, Plíšková dostala kanára a končí

Vrchol antukové sezony French Open po odložení o týden začne 30. května. Hlavní kurt Philippa Chatriera má kapacitu zhruba 15.000 fanoušků, do arény Suzanne Lenglenové se jich vejde deset tisíc.

ČTK

  Linetteová - Kvitová dnes 11:30
20210510T11:30:00+0200
Linetteová vs. Kvitová
Linetteová vs. Kvitová
Linetteová
Kvitová

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.