Grandslamové šampionce se nedaří, tak poslala k vodě otce

8. května 2021 11:15 - Řím

Tenistka Sofia Keninová se po sérii nezdarů v této sezoně rozhodla změnit trenéra, kterým byl až dosud její otec Alex. Dvaadvacetiletá vítězka loňského Australian Open to oznámila na instagramu před nadcházejícím turnajem v Římě. Jméno nového kouče zatím neoznámila.

 

twitter:@SofiaKenin, Twitter

"Nebylo to snadné rozhodnutí, prožili jsme spolu spoustu úžasných chvil a zažili úspěchy. Vždycky budu tátovi vděčná za to, co obětoval, a za to, že mě dostal tam, kde jsem teď," napsala Američanka.

Světová čtyřka v únoru při pokusu o obhajobu premiérového grandslamového titulu vypadla už ve 2. kole s Kaiou Kanepiovou. O týden později musela na dalším turnaji v Melbourne spolknout těžkou prohru s Olivií Gadeckiovou, jež tehdy figurovala v žebříčku WTA až v sedmé stovce.

Poté se Keninová podrobila operaci slepého střeva a ani po návratu se jí nedaří vrátit se na vítěznou vlnu. V Miami uhrála jeden zápas, v Charlestonu a ve Stuttgartu se loučila hned po prvním duelu.

ČTK

Časová osa: Tenis

Tenis na Sport.cz

Konec roku 2021 je ve znamení nejen vrcholu ATP a WTA sezony, tedy Turnaje mistrů v Turíně a Turnaje mistryň v Guadalajaře, ale také Poháru Billie Jean Kingové, jež dokonce hostí Praha a kde Češky patří mezi největší favority. Na Sport.cz najdete kompletní turnajové informace i výsledky.