Neskutečný debut mladého tenisty! Předvedl úžasný úder

Ženeva/Praha

Teprve osmnáctiletý francouzský tenista Arthur Cazaux debutoval na okruhu ATP na antukovém turnaji v Ženevě proti svému krajanovi Adrianovi Mannarinovi, který aktuálně figuruje na 37. místě žebříčku. A šlo o start jako hrom! Nejen, že Mannarina porazil po setech 6:3, 6:7 a 6:3, ale ve druhém setu předvedl parádní úder.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Sestřih utkání Mannarino - CazauxVideo: sntv

Do turnaje se dostal díky divoké kartě, v žebříčku figuruje na 517. místě, a ještě nikdy nehrál na okruhu ATP. Do zápasu tedy Arthur Cazaux vstupoval jako jasný outsider. Případnou nervozitu ale na sobě osmnáctiletý tenista nedal vůbec znát. Do utkání vlétl jako uragán.

Hned v úvodu sebral soupeři podání, jednou tedy přišel i o své, ale vzápětí si jej vzal zpět, takže stále měl výhodu brejkbolu. První set pak dopodával. Za stavu 5:6 a 30:0 ve druhé sadě podával na udržení se ve druhém setu. Mannarino zkrátil hru a snažil se svého soupeře přelobovat. Cazaux však zkusil parádičku, kterou se dříve blýskl například i Radek Štěpánek, a zády k síti zahrál úder mezi nohama.

Míček dopadl přesně do rohu kurtu. Na okruhového „zelenáče" vskutku povedený úder. „Když jsem míček trefoval, nemyslel jsem na nic. Jsem hrozně šťastný, že se mi to povedlo," uvedl mladý talent o zápase, který nakonec vyhrál po setech 6:3, 6:7 a 6:3 a postoupil do druhého kola, kde ho čeká Uruguayec Pablo Cuevas.