Živě

Fulnek začal připravovat síň slávy tenistky Petry Kvitové, otevře se koncem léta

25. června 2021 13:08 - Fulnek

Město Fulnek na Novojičínsku začalo připravovat síň slávy tenistky Petry Kvitové. Nejcennějším exponátem v ní bude trofej, kterou vyhrála v roce 2014 ve Wimbledonu. Expozice vznikne v Knurrově paláci a návštěvníkům se otevře na konci léta. ČTK to dnes za fulneckou radnici sdělila Lenka Gulašiová.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Kvitová je jednou z největších osobností české tenisové historie. Na kontě má 28 turnajových titulů včetně dvou grandslamových z Wimbledonu nebo olympijský bronz. S českým týmem šestkrát vyhrála Fed Cup. Ve Fulneku vyrostla a žije tam její rodina.

Expozice bude začínat už na nádvoří paláce. "Wimbledonský talíř z roku 2014, kdy Petra vyhrála tento turnaj už podruhé, bude umístěn v bývalé kapli společně s dalšími prestižními oceněními. A cestou k tomuto vrcholu síně slávy se návštěvníci seznámí doslova s celým životem světoznámé tenistky, žákovskými knížkami ze základní školy a prvními tenisovými úspěchy počínaje," uvedl fulnecký starosta Petr Ertelt (KDU-ČSL).

Petra Kvitová .

Vlastimil Vacek, Právo

Tenistčin bratr Libor Kvita, který je fulneckým zastupitelem a za město projekt koordinuje, uvedl, že expozice bude interaktivní. Návštěvníkům nabídne pohledy na Petřinu sportovní kariéru i její dětství a život v takové šíři, jak podle Kvity dosud nebyl prezentován.

NADĚJE PRO TOKIO: V koutku duše myslím na zlato, říká Kvitová

"Předpokládáme, že právě zákulisí Petřina života bude pro její fanoušky natolik zajímavé, že do Fulneku přivede návštěvníky nejen z tuzemska. Proto je připravován audioprůvodce v několika světových jazycích včetně čínštiny, protože Petra je v Číně hodně oblíbená a lze očekávat, že její příznivci budou chtít vše vidět na vlastní oči," uvedl Kvita.

Obrovský důraz je kladen na dokonalé zabezpečení trofejí i celé expozice. "To je prioritou Petry i celého realizačního týmu," uvedl Kvita.

Proč Češky dobývají tenisový svět? Naše kluby fungují lépe než slavné akademie, tvrdí expert

Město na vytvoření síně slávy uvolnilo 3,1 milionu korun, deseti procenty přispěl Moravskoslezský kraj. Radnice oslovila i potenciální sponzory a hledá možnosti, jak zajistit dotace. "Velice důležitá je pro nás spolupráce s Českým tenisovým svazem, jenž vznik síně slávy uvítal, i s velmi aktivním fanklubem tenistky," uvedl Ertelt.

Jde podle něj o rozumnou investici do rozvoje Fulneku a jeho budoucnosti. "Věříme, že síň slávy Petry Kvitové výrazným způsobem přispěje k rozvoji cestovního ruchu v našem městě, protože jde o projekt, jenž nabídne něco speciálního každému členu rodiny, dětem i dospělým, příznivcům historie i cykloturistiky nebo pěší turistiky, sportovcům i lidem, kteří si rádi posedí u kávy," uvedl starosta.

Kvita uvedl, že v Knurrově paláci vznikne kavárna, jejíž hosté si budou moci během konzumace občerstvení například přečíst výňatky z článků o Petřiných tenisových úspěších. "Naším cílem je upoutat návštěvníky natolik, aby ve Fulneku a případně i v jeho okolí strávili co nejvíc času a aby se sem i rádi vraceli," uvedl starosta.

Otevření své síně slávy by tenistka měla být osobně přítomna. "Termín bude zvolen podle programu Petry Kvitové," uvedl Ertelt.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.