Kvitová i Krejčíková si v Praze počkají na soupeřky z kvalifikace

10. července 2021 16:04 - Praha

Čtyři české tenistky budou hrát v 1. kole pražského turnaje WTA proti soupeřkám z kvalifikace. Na jméno své protivnice na Livesport Prague Open si počkají první nasazená Petra Kvitová, dvojka Barbora Krejčíková, trojka Markéta Vondroušová a Kateřina Siniaková, která bude od pondělí na kurtech Sparty s tvrdým povrchem plnit roli pětky.

 

Kirsty Wigglesworth, ČTK/AP

Marie Bouzková bude hrát s Australankou Storm Sandersovou (147. v žebříčku WTA), Tereza Martincová s Britkou Samanthou Murrayovou Sharanovou (230.), Tereza Smitková s Maddison Inglisovou z Austrálie (140.) a držitelka divoké karty Lucie Havlíčková s Rumunkou Elenou Ruseovou (198.).

Do kvalifikace nastoupilo osm domácích hráček. V prvním kole se jim ale nedařilo. Vypadly Dominika Šalková, Patricie Kubíková, Denisa Hindová, Barbora Miklová, Barbora Palicová i Miriam Kolodziejová. Bez boje prošla do 2. kola Tereza Valentová.

Finále tenistů ve Wimbledonu bude poprvé rozhodovat žena

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.