Tenista Veselý měl autonehodu. Z challengeru v Liberci se odhlásil

3. srpna 2021 14:29 - Liberec

Jiří Veselý se po nedělní autonehodě odhlásil z challengeru v Liberci, kde měl být nejvýše nasazeným hráčem. Nejlepší český tenista, jemuž ve světovém žebříčku patří 87. místo, měl dnes hrát proti Maliku Džazírímu z Tuniska, ale své místo na antukovém podniku Svijany Open přenechal Španělovi Davidu Vegovi.

 

Osmadvacetiletý příbramský rodák havaroval v neděli na dálnici D4. Cestoval s celou rodinou s oběma malými dětmi, všichni vyvázli bez vážnějších zranění.

Po Veselého odstoupení startuje v Liberci šest českých tenistů. Do druhého kola zatím prošel Dalibor Svrčina, jenž porazil Jonáše Forejtka 7:6 a 6:2. Vítěz předloňské juniorky na US Open prohrál už pátý zápas v řadě.

Dnes do challengeru vstoupí ještě sedmý nasazený Tomáš Macháč, Jiří Lehečka a Daniel Siniakov. Michael Vrbenský už vypadl.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.