Ósakaová po brzkém konci na olympiádě nebude hrát v Montrealu

4. srpna 2021 02:12 - Montreal

Světová tenisová dvojka Naomi Ósakaová se po olympijských hrách na okruh WTA zatím nevrátí. Pořadatelé turnaje v Montrealu, který začne v pondělí, dnes informovali o odstoupení japonské hvězdy, která na domácí olympiádě v Tokiu vypadla v osmifinále s Markétou Vondroušovou. Z elitní desítky se v Kanadě nepředstaví ani Sofia Keninová či Iga Šwiateková, naopak řada Češek se startem počítá.

 

Seth Wenig, ČTK/AP

Ósakaová před olympiádou hrála naposledy na Roland Garros, z kterého po prvním kole odstoupila. Před pařížským grandslamem oznámila, že nebude mluvit s novináři na tiskových konferencích, protože se chce vyhnout stresu. Na olympiádě poté nečekaně zapálila při slavnostním zahájení oheň, ale samotný turnaj se jí nepovedl.

Nasazenou jedničkou na National Bank Open v Montrealu bude světová trojka Aryna Sabalenková z Běloruska, hrát by měly například i Vondroušová, její finálová přemožitelka z tokijských her Švýcarka Belinda Bencicová nebo deblové šampionky Kateřina Siniaková i Barbora Krejčíková. Po odstoupení Ósakaové či zraněné Keninové se dostala do hlavní soutěže Marie Bouzková. Po zranění lýtka by se měla v Kanadě na okruh vrátit Rumunka Simona Halepová.

Byla jsem kousek od toho do Tokia nejet, tohle je krásná odpověď, říká Vondroušová

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.