Řecký tenista Tsitsipas se nechá očkovat, až když to bude povinné kvůli turnajům

17. srpna 2021 09:26 - Cincinnati

Řecký tenista Stefanos Tsitsipas zatím nemá v úmyslu nechat se očkovat proti koronaviru. Třetí hráč světa prohlásil, že si vakcínu nechá dát, až pokud to bude povinné kvůli účasti na turnajích.

 

Chris Young, ČTK/AP

ATP veřejně vyzvala tenisty, aby se nechali očkovat, Tsitsipas je však proti. "Mně nikdo nic neřekl. A nikdo z toho také neudělal povinnost," řekl novinářům před vstupem do turnaje Masters v Cincinnati.

"Dřív, nebo později se budu muset nechat očkovat, ale zatím to k účasti na turnajích není povinné, tak jsem se očkovat nenechal," přidal třiadvacetiletý finalista červnového French Open.

Ósakaová v Cincinnati po rozepři s novinářem opustila tiskovou konferenci

S povinnou vakcínou nesouhlasí také světová jednička Srb Novak Djokovič. Naopak další dvacetinásobní grandslamoví šampioni Španěl Rafael Nadal a Švýcar Roger Federer, který už se nechal očkovat, jsou přesvědčení, že sportovci se musí očkováním podílet na návratu k normálnímu životu.

ČTK

Časová osa: Tenis

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.