Halepová vyzvala tenisty, aby se nechali očkovat proti koronaviru

18. srpna 2021 16:52 - Cincinnati

Bývalá světová jednička Simona Halepová vyzvala ostatní tenisty, aby se kvůli uvolnění opatření na turnajích nechali očkovat proti koronaviru. Rumunka dostala vakcínu v únoru.

 

Jean-yves Ahern, Reuters

Devětadvacetiletá Halepová loni v září kvůli obavám z onemocnění vynechala US Open, přesto se poté nakazila. V zimě se proto nechala očkovat a dnes na turnaji v Cincinnati uvedla, že z covidu už strach nemá.

"Protože jsem očkovaná. Cítím, že jsem chráněná, navíc si dávám pozor a mezi lidmi nosím roušku," řekla dvojnásobná grandslamová vítězka a trojnásobná finalistka ze Cincinnati.

Zraněný Thiem předčasně ukončil sezonu a nebude obhajovat titul na US Open

Loni se kvůli pandemii tenis pět měsíců nehrál. Nyní se sice na tribuny vrátili i fanoušci, ale hráči se na turnajích musí stále pohybovat v uzavřených bublinách, aby se omezilo riziko šíření nákazy.

"Nemám bubliny ráda, necítím se v nich dobře," řekla Halepová. "Takže čím víc bude očkovaných, tím to bude lepší, protože bude méně opatření a omezení," prohlásila rumunská tenistka.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.