Plíškové hrozí, že bude na US Open bez trenéra Bajina

20. srpna 2021 08:42

Tenistce Karolíně Plíškové hrozí, že bude hrát grandslamové US Open bez trenéra. Německý kouč české hráčky Sascha Bajin má problém s obdržením víz do USA. Chyběl už v Miami, nyní není v Cincinnati a není jisté, že stihne New York.

 

Eric Bolte, Reuters

"Jak byla loni pandemie, tak neopustil Ameriku, což měl. Měl zůstat maximálně šest měsíců a on zůstal déle a teď mu nechtějí dát víza," vysvětlila Plíšková po výhře v Cincinnati nad domácí Jessicou Pegulaovou, proč její trenér na rozdíl od minulého týdne chybí v hledišti.

V Montrealu dovedl Bajin Plíškovu do finále, ale z Kanady musel místo to USA zamířit do Německa. "Dřív se dalo vízum získat kdekoli, ale teď za covidu se musí dělat jenom v rodné zemi, proto je v Mnichově a snaží se to řešit. Vypadá ale špatně, jestli stihne US (Open)."

Plíšková zlomila prokletí. I Krejčíková a Kvitová už jsou ve čtvrtfinále. Muchová vzdala bitvu s Bencicovou

Neúčast Bajina na závěrečném grandslamu sezony, který startuje 30. srpna, by pro Plíškovu znamenala velký problém. "Docela jo, no," přikývla devětadvacetiletá lounská rodačka a doplnila: "Nikdy jsem nebyla na trenérovi závislá, ale na grandslamu prostě být musí."

Trenér dodává klid a sebevědomí

Bajinův přínos si Plíšková od začátku spolupráce velmi pochvaluje. "Jedna věc je, že mi dodává hodně sebevědomí a klidu, a další věc je tréninkový týden a servis okolo, který mi dělá neskutečný. Proto se mi taky začalo dařit," vypočítala světová čtyřka.

Na turnaji v Cincinnati, kde je s fyzioterapeutem a kondičním trenérem, zvládla dvě utkání a postoupila do čtvrtfinále. "Naštěstí jsem teď vyhrála pár zápasů i bez něj, to mi trošku pomůže," věří Plíšková, že případně dokáže US Open zvládnout i s trenérem na dálku.

ČTK

  7:5, 6:3 Sakkariová - Martincová 7:5, 6:3 konec
20210924T14:00:00+0200
Sakkariová vs. Martincová
Sakkariová vs. Martincová
Sakkariová
Martincová
  Teichmannová - Kvitová dnes 18:00
20210924T18:00:00+0200
Teichmannová vs. Kvitová
Teichmannová vs. Kvitová
Teichmannová
Kvitová

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.