Tenisová legenda Vilas trpí Alzheimerovou chorobou

8. září 2021 09:28 - Buenos Aires/Praha

V 70. a 80. letech minulého století patřil k nejlepším světovým tenistům, jeho hru obdivovaly miliony fanoušků a hlavně fanynek. Nyní argentinská legenda Guillermo Vilas trpí Alzheimerovou chorobou. O zhoršujícím se zdravotním stavu 69letého čtyřnásobného grandslamového vítěze informoval argentinský deník Olé.

 

Profimedia.cz

Fyzicky je údajně Vilas relativně zdatný, má však stále větší potíže s pamětí a komunikací. Na veřejnosti se v poslední době prakticky neobjevuje, jeho rodina jej chrání.

Někdejší velký soupeř Björna Borga, Johna McEnroea či Ivana Lendla žije už léta se ženou a čtyřmi dětmi v Monte Carlu. Nejmladšímu synovi jsou teprve čtyři roky.

Informace o Vilasových problémech pronikly poprvé na veřejnost před třemi lety, kdy bývalý argentinský daviscupový kapitán Tito Vázquez prohlásil: „Nikdo to neřekne přímo, ale myslím, že (Guillermo) bojuje s Alzheimerovou chorobou."

Takhle si Guillerma Vilase pamatují tenisoví fanoušci během jeho aktivní kariéry.

Profimedia.cz

Ve své výjimečné kariéře vyhrál Vilas na okruhu ATP celkem 62 turnajů, z nich většinu na antuce. V roce 1977 triumfoval na Roland Garros i US Open. Nikdy se nestal světovou jedničkou, přesto byl v roce 1991, dva roky po ukončení kariéry, uveden do tenisové Síně slávy.

mm, Sport.cz

  6:4, 2:6, 6:4 Tausonová - Vondroušová 6:4, 2:6, 6:4 konec
20210918T16:00:00+0200
Tausonová vs. Vondroušová
Tausonová vs. Vondroušová
Tausonová
Vondroušová

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.