Turnaj mistryň v Mexiku? Slibovali nám Evropu, cítila se zaskočená nejen Siniaková

20. září 2021 16:12 - Ostrava

Ze šesti Češek v hlavním pavouku ostravského turnaje WTA se tři odhlásily ze zdravotních důvodů (Karolína Plíšková, Barbora Krejčíková, Karolína Muchová) a dvě držitelky divokých karet jdou v prvním kole na sebe.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Škoda, že se to tak sešlo, ale musím se soustředit hlavně na sebe," pravila Kateřina Siniaková před úterním soubojem s krajankou Terezou Martincovou.

Zlatá olympijská medailistka ze čtyřhry má v Ostravě možnost ukázat, že sezona 2021 byla z jejího pohledu vydařená i po singlové stránce. Pětadvacetiletá Siniaková má za sebou řadu pozoruhodných výsledků, i když ne tak oslnivých jako její deblová partnerka Krejčíková. Byla ale ve finále v Bad Homburgu, třetí kolo uhrála na French Open i ve Wimbledonu.

Kvitová nebude hrát finálový turnaj Poháru Billie Jean Kingové. V Ostravě však nechybí

„To byl takový můj malý cíl, abych by se na kurtu zase začala cítit dobře a to se povedlo," pochvalovala si královehradecká tenistka, která si do deblové sbírky po boku Krejčíkové zařadila i finále Australian Open a pařížský triumf. Hlavně díky tomu už má nejlepší český pár zajištěnu účast na letošním Turnaji mistryň.

Minimální čas na přípravu

Ten se však koná hned po týdnu, v němž se uskuteční pražské finále Billie Jean King Cupu. A navíc Masters proběhne v mexické Guadalajaře, ve výšce 1500 metrů nad mořem. S beztlakými míči, které dost nevyzpatatelně létají, na což si stěžoval i kouč světové jedničky Ashleigh Bartyové Craig Tyzzer.

„Že se Turnaj mistryň uskuteční v Mexiku, to bylo velké překvapení. Slibovali nám, že to bude v Evropě," divila se Siniaková. „S Bárou jsme to ale zatím nijak neřešily." Připouští ovšem, že odehrát obě velké listopadové akce bude hlavně pro singlistky dost náročné.

Kateřna Siniaková po triumfu v Tokiu.

@siniakovakaterina

„Asi hodně holek z tohoto důvodu nebude hrát Fed Cup," drží se ze setrvačnosti starého názvu ženské týmové soutěže. „Ta změna prostředí. Z haly zase ven, k tomu nadmořská výška. Spíš se tam (v Mexiku) hráčky budou třeba týden připravovat. Na tělo to bude velmi náročné."

Siniaková je ale v tuto chvílí připravená hrát obě akce, pokud bude na pražské finále nominována.

Euforie ze zisku zlata neopadne, usmívala se Siniaková v Hradci

„Ještě není dáno, jak dlouho budeme hrát a jak se to sejde. Určitě bych ale ráda hrála oboje a snažila se s tím co nejvíc poprat," řekla padesátá hráčka singlového žebříčku.

Kromě ní se start na Turnaji mistryň týká ještě Karolíny Plíškové (singl) a Krejčíkové (singl i debl).

bum, Sport.cz

O2 Sport Vondroušová - Kontaveitová dnes 11:00
20211023T11:00:00+0200
Vondroušová vs. Kontaveitová
Vondroušová vs. Kontaveitová
Vondroušová
Kontaveitová

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.