Raducanuová hledá nového trenéra s většími zkušenostmi z WTA Tour

24. září 2021 17:25 - Londýn

Britská tenistka Emma Raducanuová se necelé dva týdny po senzačním triumfu na US Open rozešla s trenérem. Osmnáctiletá hráčka ukončila spolupráci s Andrewem Richardsonem, který ji vedl dva roky v juniorkách a s nímž se v červenci znovu dohodla na krátkodobém angažmá pro americkou část sezony. Nyní chce najít někoho s většími zkušenostmi z okruhu WTA.

 

Seth Wenig, ČTK/AP

"Hledám někoho, kdo už na této úrovni působil a ví, co to obnáší," uvedla Raducanuová, jež se k triumfu na newyorském grandslamu probila jako první v historii z kvalifikace. "Protože je teď pro mě všechno nové, potřebuju někoho, kdo už tím prošel a provede mě tím," dodala.

Žádné konkrétní jméno zatím Raducanuová, kterou titul na US Open katapultoval v žebříčku WTA na 22. místo, v hlavě nemá. Předpokládá, že do konce sezony definitivní rozhodnutí o novém kouči nepadne.

Vyčerpaná, ale se statečným srdcem. Sáhla jsem si na dno, líčila Martincová

Nyní se Raducanuová vrátila po krátké pauze k tréninku a zvažuje, kdy se vrátí k turnajům. Po návratu domů z USA si dnes zahrála v Národním tenisovém centru v Londýně s vévodkyní z Cambridge Kate, která je patronkou britské tenisové asociace. "Udělala na mě velký dojem. Byla to velká zábava zahrát si s vévodkyní," uvedla Raducanuová.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.