Bývalá jednička Clijstersová se po roční pauze opět vrací k tenisu

27. září 2021 06:44 - Chicago

Bývalá světová jednička Kim Clijstersová dnes na turnaji v Chicagu odstartuje svůj další tenisový návrat. Osmatřicetiletá Belgičanka, která přijala divokou kartu od organizátorů, nastoupí v prvním kole proti Sie Šu-wej z Tchaj-wanu. Pro čtyřnásobnou grandslamovou vítězku to bude první zápas od loňského US Open.

 

Kamran Jebreili, ČTK/AP

Po něm se v říjnu podrobila operaci kolena, v lednu pak její sportovní plány nabourala nákaza koronavirem. V březnu měla Clijstersová hrát v Charlestonu a Miami, ale odhlásila se, protože se ještě necítila ve formě.

Clijstersová, která vychovává tři děti, se loni vrátila k tenisu po sedmileté pauze a prohrála všechny tři zápasy, k nimž nastoupila. Předtím už skončila v roce 2007, ale po mateřské pauze se vrátila a vyhrála tři ze svých čtyř grandslamů. Celkem má na kontě 41 titulů.

"Dlouho jsem trénovala a teď jsem natěšená na zápasy. Oficiální utkání jsou přece jenom něco jiného. Začínám novou kapitolu své kariéry a moc se na to těším," uvedla Clijstersová.

ČTK

O2 Sport Vondroušová - Kontaveitová dnes 11:00
20211023T11:00:00+0200
Vondroušová vs. Kontaveitová
Vondroušová vs. Kontaveitová
Vondroušová
Kontaveitová

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.