ATP prověří obvinění bývalé přítelkyně tenisty Zvereva kvůli ubližování

4. října 2021 17:29 - Londýn

Tenisová asociace ATP zahájila vyšetřování obvinění vznesených proti olympijskému vítězi Alexandru Zverevovi z domácího násilí. Bývalá přítelkyně mimo jiné uvedla, že jí čtyřiadvacetiletý Němec ubližoval před dvěma lety při říjnovém turnaji Masters v Šanghaji. Zverev už dříve opakovaně tvrzení Rusky Olgy Šarypovové popřel.

 

@atptour, Twitter

"V současné době probíhá interní vyšetřování obvinění Alexandera Zvereva. Tato obvinění jsou vážná a máme povinnost se jimi zabývat," uvedl šéf ATP Massimo Calvelli. "Doufáme, že naše vyšetřování umožní zjistit fakta, abychom mohli vyvodit správné závěry pro náš další postup," dodal.

Zverev, jehož Šarypovová obvinila z fyzického i psychického násilí, se v tomto týdnu představí na Masters v Indian Wells. Ve světovém žebříčku rodákovi z Hamburku patří čtvrté místo.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.