Thiem se vyhne operaci zraněného zápěstí, zaměří se na novou sezonu

5. října 2021 07:13 - Vídeň

Tenista Dominic Thiem nebude muset na operaci se zraněným zápěstím, kvůli kterému už v polovině srpna ukončil letošní sezonu. Loňský vítěz US Open na Twitteru oznámil, že léčba pokračuje úspěšně a je přesvědčen, že start nového ročníku stihne.

 

Twitter@blueliq1

"Jsou to skvělé novinky. Nebudu potřebovat žádnou operaci. Zápěstí se dobře zhojilo, vypadá stabilně a dobře," uvedl Thiem. Následující týdny ještě využije k rehabilitaci a posílení svalů, postupně už by chtěl začít i s tenisovým tréninkem. "Už se nemůžu dočkat, až po tak dlouhé době zase vezmu do ruky raketu," dodal.

Osmadvacetiletý rakouský hráč si zranil pravé zápěstí 22. června na turnaji na Mallorce při přípravě na Wimbledon. Ruku měl pět týdnů v ortéze, po návratu k tréninku se mu ale potíže vrátily. Nemohl kvůli tomu v New Yorku obhajovat grandslamový titul a raději ukončil sezonu. Kvůli výhradám k rehabilitaci se navíc rozešel se svým dlouholetým fyzioterapeutem.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.