Vzory? Kvitová a Nadal. Máme dobře našlápnuto, vědí úspěšné české juniorky

7. října 2021 21:25 - Praha

O budoucnost českého (ženského) tenisu není třeba se bát. Ohromujícím způsobem zatočil tým ve složení Nikola Bartůňková, Sára Bejlek, Brenda Fruhvirtová ve finále juniorského Billie Jean King Cupu v Turecku se všemi soupeřkami. Ve čtvrtek se dvě patnáctileté vítězky fotily v Praze s velkou trofejí, o kterou se bude hrát v listopadu v O2 areně.

 

Ondřej Deml, ČTK

„Jel jsem tam s týmem, který je suverénně nejlepší na světě. I když jsou holky mladší než nejstarší povolený ročník. Moje funkce tak byla dost kosmetická. Všechny hrají skvěle. Dokázaly si poradit i se zdravotními problémy," líčil kapitán David Škoch, vítěz wimbledonské juniorské dvouhry z roku 1992.

Šéf českého tenisového svazu Ivo Kaderka nejdřív rozdal úspěšným juniorkám obálky s finančním příspěvkem na další rozvoj jejich kariér a pak jim dal i za úkol, aby se za pár let staly členkami dospělé reprezentace v BJKC. Zároveň je pozval do šampionské lóže na pražský finálový turnaj.

Neuvěřitelná dominance! České tenistky rozdrtily konkurenci a jsou nejlepším týmem světa

„Byla jsem na finále Fed Cupu proti Rusku (2015), kde rozhodující debl vyhrály Plíšková se Strýcovou. Velký zážitek," usmívala se Bartůňková, jejímž vzorem je Petra Kvitová a mezi muži pak Roger Federer a Rafael Nadal. „Pro mě taky Petra a celosvětově Nadal," přidala se Bejlek. „Byla jsem v jeho akademii, což byl super zážitek."

České tenistky Nikola Bartůňková (vlevo) a Sára Bejlek, které vyhrály juniorský Pohár Billie Jean Kingové.

Ondřej Deml, ČTK

Jednou by rády zažily i to, co na vlastní kůži při fedcupových triumfech mohly prožít Kvitová a spol.

„Cesta je ještě dlouhá, ale myslím, že máme dobře našlápnuto. Klidně tam za tři čtyři roky můžeme být," prohlásila se zdravým sebevědomím Bartůňková. „Nemám co dodat," rozesmála kamarádku Bejlek. A na obou bylo znát, že přišly na chuť týmovým soutěžím. „Je to vždycky lepší být v kolektivu, fandit si navzájem. Byl na nás i trochu tlak a zvládly jsme to," tvrdila Bejlek.

Na začátku listopadu budou mít možnost s třetí do party Fruhvirtovou ochutnat atmosféru nabité haly, která přeje Češkám. Za prvních 24 hodin se vyprodalo přes 55 procent kapacity O2 areny na zápasy domácích hráček v Billie Jean King Cupu.

Marek Burkert, Sport.cz, Právo

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Tenis na Sport.cz

Konec roku 2021 je ve znamení nejen vrcholu ATP a WTA sezony, tedy Turnaje mistrů v Turíně a Turnaje mistryň v Guadalajaře, ale také Poháru Billie Jean Kingové, jež dokonce hostí Praha a kde Češky patří mezi největší favority. Na Sport.cz najdete kompletní turnajové informace i výsledky.