Murray šokoval bezmocného soupeře: Nikdy jsem nic takového neudělal!

11. října 2021 18:50 - Indian Wells

Nic nebalí. I když se legendární tenista Andy Murray v roce 2019 kvůli opakujícím se zdravotním problémům oficiálně rozloučil s kariérou, stále má tenisovému světu co nabídnout. Že se s ním stále musí počítat, ukazuje i na probíhajícím turnaji v Indian Wells, kde prošel již do třetího kola. A právě jeho poslední soupeř, mladý Španěl Alcaraz, si na vlastní kůži vyzkoušel, že bývalá světová jednička má v arzenálu i jiné zbraně než jen forhend a bekhend...

sntv

Na pátý grandslamový turnaj roku, jak se podniku v Indian Wells přezdívá, vyrazil Andy Murray z pozice 121. hráče světa jen díky divoké kartě. Trojnásobný grandslamový šampion však i ve 34 letech ukazuje, že před soupeři rozhodně sklánět hlavu nehodlá.

V prvním kole zacvičil s Francouzem Adrianem Mannarinem 6:3, 6:2, ve druhém pak přehrál nastupující španělskou superstar, osmnáctiletého Španěla Carlose Alcaraze, po setech 5:7, 6:3, 6:2.

Britský tenista Andy Murray

Mark J. Terrill, ČTK/AP

Kromě bojovného výkonu však Skot zaujal hodně netradičním momentem. Stalo se tak ve třetí hře druhé sady při Murrayho podání, kdy soupeře zaskočil esem. To by samo o sobě nebylo tak zvláštní, kdyby ho nedosáhl servisem spodem.

"Nikdy jsem nic takového na okruhu neudělal. Kurty jsou vážně pomalé, za tři hodiny zápasu jsem dal jen tři esa, navíc jedno z nich bylo právě tohle," popsala netradiční moment bývalá světová jednička.

Budu hrát i další sezonu, ví Murray

I díky tomuto momentu Murray nakonec svého o šestnáct let mladšího soupeře po více než třech hodinách boje udolal.

"Chci hrát tak dlouho, dokud to moje tělo vydrží a dokud se cítím dobře. Věřím, že se dokážu dobře připravit i na další sezonu," potvrdil Murray fakt, že i v roce 2022 hodlá navzdory dvojnásobné operaci kyčlí nadále trápit své soupeře.

Ještě předtím si však v Indian Wells střihne duel se světovou trojkou Alexanderem Zverevem.

pan, Sport.cz

Tenis na Sport.cz

Konec roku 2021 je ve znamení nejen vrcholu ATP a WTA sezony, tedy Turnaje mistrů v Turíně a Turnaje mistryň v Guadalajaře, ale také Poháru Billie Jean Kingové, jež dokonce hostí Praha a kde Češky patří mezi největší favority. Na Sport.cz najdete kompletní turnajové informace i výsledky.