Tenisté si na US Open rozdělí 34,3 miliónu dolarů

1. srpna 2013 09:17 - New York

Tenisté si za měsíc na US Open rozdělí na odměnách celkem 34,3 miliónu dolarů (670 miliónů korun), což je rekord v historii turnaje. Prize money, jež se o něco zvýšily oproti částce ohlášené v březnu, oznámili organizátoři newyorského grandslamu ve středu.

 

Toby Melville, Reuters

Účastnici US Open si oproti loňským 25,5 miliónu dolarů polepší o 37 procent. Vítěz získá 2,6 milionu, což je nejvyšší jednorázová výplata v historii tenisu, jež se může ještě zvýšit o bonusy v případě úspěchů na US Open Series.

Vylepšení odměn až zhruba o čtyřicet procent znamená celková dotace pro vyřazené v prvních třech kolech, kteří letos inkasují 32, 53 a 93 tisíc dolarů.

Prize money na grandslamových turnajích se zvyšují každoročně. V roce 2017 se na US Open plánují vyšplhat až na částku 50 miliónů dolarů.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.