VIDEO: Tenistka Pučkovová napálila rozhodčího a zápas pro ni skončil

2. srpna 2013 09:29 - Washington

Ruská tenistka Olga Pučkovová byla diskvalifikována ze svého duelu druhého kola turnaje ve Washingtonu za to, že trefila míčkem do kolena čárového rozhodčího. Nic jí nepomohl ani fakt, že balonek v utkání s Argentinkou Paulou Ormaecheaovou odpálila ve vzteku po ztraceném bodu směrem k sudímu nejspíš neúmyslně.

Rozhodčí čtvrteční zápas předčasně ukončila za stavu 3:6, 6:3, 4:1 pro Argentinku. Pučkovová se následně v tiskovém prohlášení omluvila a trvala na tom, že rozhodčího trefila neúmyslně. "Vůbec jsem nekoukala, kam ten míček letí," uvedla 88. hráčka světa.

Poté, co k incidentu došlo, zavolala umpirová sudí supervizorku turnaje Melanii Tabbovou, jež po rozhovoru s Pučkovou, postiženým sudím a jeho kolegy rozhodla o diskvalifikaci. "Stoprocentně jí věřím, že nechtěla rozhodčího trefit. Ani se nedívala jeho směrem. Prostě ve frustraci po prohraném bodu odpálila míček," uvedla Tabbová, ovšem dodala, že neúmyslné chování tenistku neomlouvá.

"Nezáleží pouze na úmyslu. Jde o důsledek jejího chování. A ona trefila sudího, jenž má na koleně podlitinu, protože to schytal hodně tvrdě. Určitě to nechtěla, ale stalo se," dodala zástupkyně WTA.

ČTK, Sport.cz

  6:4, 6:4 Kvitová - Pegulaová 6:4, 6:4 konec
20210305T16:00:00+0100
Kvitová vs. Pegulaová
Kvitová vs. Pegulaová
Kvitová
Pegulaová
  Muguruzaová - Kvitová dnes 16:00
20210306T16:00:00+0100
Muguruzaová vs. Kvitová
Muguruzaová vs. Kvitová
Muguruzaová
Kvitová

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: