Rubriky:

Tenis

Kvitovou čeká ve skupině na Turnaji mistryň i Serena Williamsová

20. října 2013 17:55 - Istanbul

Světovou jedničku a suverénku letošní sezony Serenu Williamsovou z USA má Petra Kvitová v Červené skupině na Turnaji mistryň v Istanbulu. Dnešní los rozhodl, že se česká tenistka střetne také s Polkou Agnieszkou Radwaňskou a Němkou Angelique Kerberovou. Hrát se začne v úterý.

 

Andy Wong, ČTK/AP

Bílou skupinu tvoří Běloruska Viktoria Azarenková, Číňanka Li Na, Srbka Jelena Jankovičová a Italka Sara Erraniová, která hraje na Turnaji mistryň i čtyřhru.

"Obě skupiny jsou těžké a nemyslím, že tady lze vybírat, kdo je slabší. Znamená to, že každý den, každý zápas to bude boj. Těším se na to," uvedla Kvitová na webu turnaje. "Je to těžká skupina a musím být připravena na každý zápas," řekla obhájkyně titulu Williamsová, která bude útočit již na čtvrtý titul na Turnaji mistryň.

"Už se těším, až si stoupnu na kurt. Mám na Istanbul krásné vzpomínky," řekla při slavnostním ceremoniálu Kvitová, oblečená v modrých šatech.

Třiadvacetiletá tenistka předloni při své premiéře prestižní turnaj vyhrála, loni kvůli nemoci po úvodní porážce ve skupině odstoupila.

Serenu Wlliamsovou v předešlých čtyřech zápasech Kvitová nedokázala porazit, letos v Dauhá ale sehrála s Američankou vyrovnanou třísetovou bitvu. Radwaňskou letos porazila, ale loni s Polkou na Turnaji mistryň ve skupině prohrála.

S Kerberovou má svěřenkyně trenéra Davida Kotyzy vyrovnanou bilanci 2:2, v nedávném finále na turnaji v Tokiu dokázala Němku porazit.

Turnaj mistryň má letos zvýšenou dotaci šest miliónů dolarů. Neporažená vítězka v hale Sinan Erdem Dome získá 2,145 miliónu dolarů a 1500 bodů do žebříčku WTA.

Los tenisového Turnaje mistryň:
Červená skupina: Kvitová (5-ČR), S. Williamsová (1-USA), A. Radwaňská (3-Pol.), Kerberová (8Něm.).
Bílá skupina: Azarenková (2-Běl.), Li Na (4-Čína), Erraniová (6-It.), Jankovičová (7-Srb.)
ČTK

Časová osa: Tenis

J&T Banka Ostrava Open 2020

Kvalitně obsazený turnaj kategorie Premier probíhá od pondělí 19. října do neděle 25. října v Ostravar Aréně. Dotace turnaje je 528 500 dolarů a o vítězství bojuje hned deset hráček ze světové dvacítky, včetně Karolíny Plíškové. Hraje se na tvrdém povrchu a celý turnaj vysílá ČT Sport.