Rubriky:

Tenis

VIDEO: Tenista López vytvořil nový světový rekord v délce podání

22. října 2013 15:50 - Valencie

Španělský tenista Feliciano López opanoval potřetí v řadě soutěž o nejdelší podání na turnaji ve Valencii. Navíc ve třetím ročníku netradičního souboje překonal výkonem 78 metrů vlastní světový rekord z roku 2011, kdy poslal míček do vzdálenosti 70 metrů.

Letošní soutěž u vodní nádrže v komplexu Města umění a vědy byla velice vyrovnaná. Lópezův rekord překonali i Bob Bryan a John Isner, kteří dokázali podání poslat do vzdálenosti 74 metrů.

"Letos to bylo nejlepší a nejtěsnější. Zvlášť souboj s Johnem (Isnerem), který má patrně nejlepší podání na okruhu. Musel jsem pořádně zabrat a je hezké, že to skončilo rekordem," řekl López, jenž za vítězství získal šek na 2000 eur (asi 51 tisíc korun). Ten obratem věnoval nadaci Fundacion Clinica Menorca.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


J&T Banka Ostrava Open 2020

Kvalitně obsazený turnaj kategorie Premier probíhá od pondělí 19. října do neděle 25. října v Ostravar Aréně. Dotace turnaje je 528 500 dolarů a o vítězství bojuje hned deset hráček ze světové dvacítky, včetně Karolíny Plíškové. Hraje se na tvrdém povrchu a celý turnaj vysílá ČT Sport.