Rubriky:

Tenis

H+H spolu vydržely pět let, za jejich rozchodem senzaci nehledám, říká Pála

29. října 2013 13:35 - Praha

Rozpad deblového páru Lucie Hradecká, Andrea Hlaváčková nepovažuje fedcupový kapitán Petr Pála za nic výjimečného. Naopak vyzdvihl, že spolu tenistky vydržely pět let a je teoreticky možné, že stříbrné medailistky z olympiády v Londýně v týmové soutěži spolu do čtyřhry nominuje.

 

Česká sportovní / Pavel Lebeda, Facebook

"Rozchod je rozhodnutí jejich individuální kariéry a není nic výjimečného, že se páry rozcházejí. Vydržely spolu pět let, což je velmi dobrý a nehledal bych za tím senzaci. To se stává, to já znám velmi dobře," řekl ČTK Pála, bývalý desátý deblista světa, který vyhrál v kariéře na okruhu ATP sedm titulů s pěti různými partnery.

Pár přezdívaný H+H spolu získal jedenáct titulů včetně French Open 2011 a letošního US Open. Rozchod iniciovala Hlaváčková, která chce v příští sezóně hrát s Lucií Šafářovou. Hradecká bude nastupovat s Nizozemkou Michaellou Krajicekovou.

Pála přeje oběma první stovku v žebříčku

"Nedokážu odhadnout, jak se jim bude dařit s novými partnerkami, ale navázat na jejich výsledky bude těžké," řekl Pála. "Přál bych jim, aby se obě prosadily víc ve dvouhře a vrátily se do stovky," řekl kapitán. V žebříčku dvouhry je Hlaváčková aktuálně až na 141. místě a Hradecká ještě o sedm pozic níže.

Z pohledu Fed Cupu se nezdá být rozchod deblistek zásadním problémem. Za Česko hrály Hlaváčková s Hradeckou čtyřhru pouze dvakrát a vždy za rozhodnutého stavu; loni v Praze ve finále proti Itálii a letos v 1. kole proti Austrálii.

První kolo roku 2014 budou tenistky hrát začátkem února ve Španělsku a kapitán nominaci oznámí na Australian Open. "Zvolím co nejsilnější sestavu jako vždy," řekl Pála, který vedle jasné jedničky Petry Kvitové vybírá z dalších šesti hráček. "Klidně je nominuju, když se bude zdát, že to bude nejlepší varianta pro tým," naznačil kapitán, že by případně dal Hlaváčkovou s Hradeckou na čtyřhru dohromady.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


J&T Banka Ostrava Open 2020

Kvalitně obsazený turnaj kategorie Premier probíhá od pondělí 19. října do neděle 25. října v Ostravar Aréně. Dotace turnaje je 528 500 dolarů a o vítězství bojuje hned deset hráček ze světové dvacítky, včetně Karolíny Plíškové. Hraje se na tvrdém povrchu a celý turnaj vysílá ČT Sport.