Berdych pro letošek zabalil Davis Cup. Čas chci využít pro sebe, ohlásil po prohře s Federerem

1. března 2014 21:38 - Dubaj

Tomáš Berdych už letos nepomůže českým tenistům v Davisově poháru, který vyhráli v předchozích dvou letech. Šestý hráč světového žebříčku tuto možnost již dříve naznačil a v sobotu svou absenci potvrdil po prohře se Švýcarem Rogerem Federerem ve finále turnaje v Dubaji. Daviscupový tým čeká v dubnu čtvrtfinále v Japonsku a nehrající kapitán Jaroslav Navrátil teď musí přemýšlet nad tím, kdo Berdycha nahradí.

 

Ahmed Jadallah, Reuters

"Čtvrtfinále už hrát nebudu. Ten čas chci využít pro sebe," uvedl osmadvacetiletý Berdych novinářům na tiskové konferenci v Dubaji. Léta byl pro českou reprezentaci oporou, před měsícem v Ostravě rozhodl o vítězství v 1. kole nad Nizozemci. Body sbíral ve dvouhře i v deblu s Radkem Štěpánkem. Do Tokia už Berdych na začátku dubna neodletí.

"Pomohl jsem k postupu z prvního kola a to je pro letošek všechno," řekl Berdych. "Když chcete prohánět nejlepší hráče a oni ten čas netráví s Davis Cupem, zjistíte, že vám chybí hodně týdnů, které stojí spoustu energie. Proto ty týdny využiju pro sebe," prohlásil.

Od své premiéry v Davis Cupu v roce 2003 vynechal Berdych jen dva české zápasy a měl lví podíl na loňském a předloňském zisku salátové mísy. Z hráčů elitní desítky je přitom jediný, kdo soutěž hrál pravidelně a nesoustředil se jen na svou kariéru.

Absenci ve čtvrtfinále s Japonskem Berdych naznačil právě po zápase s Nizozemskem, do Davis Cupu se však chce vrátit. Zbytek týmu naposledy tvořili Radek Štěpánek, Lukáš Rosol a Jiří Veselý.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.